4 դատավորներ ենթարկվեցին կարգապահական տույժի 04/12/2013   18:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավորներ Աստղիկ Խառատյանին, Կարեն Չիլինգարյանին և Ամրահի Պետրոսյանին  հայտարարվել  է նկատողություն` զուգորդված վեց ամիս ժամկետով աշխատավարձի  քսանհինգ տոկոսից զրկելով:
ՀՀ Արդարադատության խորհրդի աշխատակազմի հաղորդմամբ, նույնպիսի կարգապահական տույժի է ենթարկվել նաև  Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Իշխան Բարսեղյանը:
Վերոհիշյալ որոշումները ՀՀ ԱԽ-ն ընդունել է  այսօրվա  նիստում՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի և ՀՀ արդարադատության խորհրդի կարգապահական հանձնաժողովի կողմից ներկայացված կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին միջնորդությունների հիման վրա:

В Армении четверо судей привлечены к дисциплинарной ответственности 04/12/2013 19:21 | Актуальная тема
Судьи Апелляционного гражданского суда Астхик Харатян, Карену Чилингаряну и Амрахи Петросяну объявили выговор с лишением 25% заработной платы сроком на 6 месяцев.
Как сообщает аппарат Совета юстиции РА, подобному дисциплинарному взысканию подвергнут также судья общей юрисдикции административного района Шенгавит г. Еревана Ишхан Барсегян.
Вышеупомянутые решения Совет юстиции РА принял на сегодняшнем заседании на основании представленных дисциплинарным советом ходатайств о привлечении к дисциплинарной ответственности.