Ընտրվեց ՀՀ փաստաբանների պալատի Խորհրդի նոր կազմը 03/10/2013   11:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 13-ից  իր գործունեությունը կսկսի  ՀՀ փաստաբանների պալատի նորընտիր խորհուրդը:  Ըստ ՀՀ ՓՊ Հաշվիչ հանձնաժողովի այսօրվա որոշման, մարտի 9-ին տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքում, խորհրդի կազմում ընտրված են համարվել վարկանիշային կարգով ընտրված և առավելագույն «կողմ» ձայներ ստացած 12 փաստաբաններ:
Ընտրվածների ցուցակը գլխավորում է առավելագույն՝  533 «կողմ» ձայներ ստացած ՀՀ ՓՊ նախագահի տեղակալ   Արա Զոհրաբյանը, Մելանյա Առուստամյանը ստացել  է 354, Կարեն Մեժլումյանը՝  348, Լուսինե Սահակյանը՝  342, Նիկոլայ Բաղդասարյանը՝ 320, Ռուբեն Հակոբյանը՝  307, Երվանդ Վարոսյանը՝ 305, Գևորգ Գյոզալյանը՝ 300, Կարապետ Աղաջանյանը՝ 274, Լիպարիտ Սիմոնյանը՝ 262, Սիմոն Բաբայանը՝ 253,  Մարտուն Փանոսյանը՝ 246 «կողմ» ձայներ: Այսպիսով, Խորհուրդը ի պաշտոնե այն գլխավորող  ՀՀ ՓՊ նախագահ Ռուբեն Սահակյանի հետ միասին 13-հոգանոց է:
Ըստ  Հաշվիչ հանձնաժողովի արձանագրության, Ժողովին մասնակցելու իրավունք ունեցողների ընդհանուր թվից՝ 1376, քվեատուփում առկա  են եղել  753 քվեաթերթիկներ, չեն օգտագործվել 677, անվավեր են եղել  13  քվեաթերթիկներ:
Խորհրդի անդամի պաշտոնին հավակնում էր   31 փաստաբան,  այդ թվում՝ արդեն նախորդ կազմից առաջադրվել էր 8 փաստաբան` Արա Զոհրաբյանը, Լուսինե Սահակյանը, Մելանյա Առուստամյանը, Սիմոն Բաբայանը, Նիկոլայ Բաղդասարյանը, Գևորգ Գյոզալյանը, Ռուբեն Հակոբյանը, Կարեն Մեժլումյանը, ովքեր վերընտրվել են: Խորհրդի այդ կազմից չէին առաջադրվել 3 փաստաբան՝ Հայկ Ալումյանը, Հայաստան Ստեփանյանը, իսկ Կարինե Խաչատրյանն ինքնաբացարկ էր  հայտնել: Նախրդ կազմը բաղկացած է եղել 12 հոգուց:

Уже известен новый состав Совета Палаты адвокатов 03/10/2013   16:44  |  Актуальная тема
С 13 марта начнет свою деятельность новоизбранный состав Палаты адвокатов Армении. Согласно решению Счетной комиссии ПА РА, в результате состоявшихся 9 марта выборов в состав Совета вошли 12 адвокатов, избранных в рейтинговом порядке и набравших максимальное количество голосов.
Список избранных в Совет адвокатов с 533 голосами “за” возглавляет заместитель председателя Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян. Мелания Арустамян получила 354, Карен Межлумян – 348, Лусине Саакян- 342, Николай Багдасарян-320, Рубен Акопян- 307, Ерванд Варосян- 305, Геворг Гезалян-300, Карапет Агаджанян- 274, Липарит Симонян -262, Симон Бабаян- 253, Мартун Паносян -246 голосов. Таким образом, Совет вместе с официально возглавляющим его председателем Рубеном Саакяном состоит из 13 человек.
Согласно протоколу Счетной Комиссии, право участвовать в собрании имели1376 человек. В урне оказалось 753 бюллетеня, не были использованы 677, недействительными были признаны -13.
На пост члена Совета претендовали 31 адвокат, в том числе и 8 адвокатов из прежнего состава: Ара Зограбян, Лусине Саакян, Мелания, Арустамян, Симон Бабаян, Николай Багдасарян, Геворг Гезалян, Рубен Акопян, Карен Межлумян, которые были переизбраны. Из этого состава свои кандидатуры не выдвинули: Айк Алумян, Степанян, а Карине Хачатрян объявила  о самоотводе. Прежний состав состоял из 12 адвокатов.