Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Դա ՍԴ-ի վերջին հնարավորությունն է 03/05/2013   22:02  |  Ընտրական իրավունք
Առաջիկա երկու օրերին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դարձյալ կուղևորվի Հայաստանի մարզեր։ Մարտի 6-ին նա կայցելի Տավուշի մարզի Դիլիջան, Իջևան, Նոյեմբերյան և Բերդ քաղաքային համայնքներ, իսկ մարտի 7-ին` Արագածոտնի, Շիրակի, Լոռու մարզերի, մասնավորապես` Թալին, Արթիկ, Գյումրի, Վանաձոր, Սպիտակ, Ապարան համայնքներ:
Երևանի Ազատության հրապարակում հերթական հանրահավաքները տեղի կունենան մարտի 8-ին և 10-ին: Ինչպես այսօրվա հանրահավաքում հայտարարեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, բոլոր նրանք, ովքեր չարախոսում են, թե իբր ինքը ծրագիր չունի, կտեսնեն այդ ծրագրի բեկումը:
Նա հանրահավաքի մասնակիցներին վստահեցրեց, որ «ոչ մի նահանջ չի լինելու»:
Անդրադառնալով Նախագահ Սերժ Սարգսյանին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին հաշվետվություն տալու նպատակով հրապարակ գալու նախապես արված հրավերին, Ր.Հովհաննիսյանն ասաց, որ նրանք չեկան, «ոչ էլ ռիսկ արեցին» իրեն հրավիրել:
Առաջիկա անելիքների մասին խոսելով` «Ժառանգության» առաջնորդը, մասնավորապես, նշեց, որ մի քանի օրից Սահմանադրական դատարանը քննության է առնելու ՀՀ նախագահի ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու մասին իր դիմումը, որի հիմքում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ վերջին զեկույցն է։ Նա հայտարարեց, որ դա ՍԴ-ի վերջին հնարավորությունն է կիրառել Սահմանադրությունը, օրենքի իշխանությունը և պաշտպանել ժողովրդի կամք:

Раффи Ованнисян считает свой иск “последним шансом” для КС утвердить в стране верховенство закона 03/06/2013 10:14 | Избирательное право
В ближайшие два дня Раффи Ованнисян вновь посетит области Армении. 6 марта он побывает в Дилижане, Иджеване, Ноэмберяне и Берде, а 7 марта встретится с жителями Арагацотнийской, Ширакской и Лорийской областей, в частности Талина, Артика, Гюмри, Ванадзора,
Спитака, Апарана.
Очередные митинги на Площади Свободы пройдут 8 и 10 марта. По словам Р. Ованнисяна все те, кто злословит по поводу того, что у него нет конкретной программы, станут свидетелями великого перелома.
Он заверил участников митинга, что “отступления не будет”.
Что же касается приглашения президента Сержа Саргсяна, премьер-министр Тиграна Саргсяна и мэра Еревана Тарона Маркаряна на Площадь Свободы, то Р. Ованнисян заявил, что “они не пришли и даже не рискнули его пригласить”.
Лидер “Наследия”, говоря о своих ближайших планах, отметил, в частности, что на днях Конституционный суд приступит к рассмотрению его заявления, по которому он оспаривает результаты президентских выборов. В основе иска лежит доклад ОБСЕ/БДИПЧ. Он заявил, что это последний шанс для КС поступить в соответствии с Конституцией Армении, утвердить верховенство закона и защитить волю народа.