Էլեկտրաէներգիայի սակագների փոփոխության դեպքում «Երևան Ջուր»-ը կներկայացնի սակագնի նոր հաշվարկ 03/04/2013   01:06  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մինչև յուրաքանչյուր տարվա փետրվարի 28-ը, «Երևան Ջուր» ընկերությունը պսրտավոր է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին ներկայացնել տվյալ տարվա  հուլիսից ուժի մեջ մտնող իր կողմից առաջարկվող ճշգրտված սակագնի հաշվարկը, ինչն արդեն ներկայացվել է հանձնաժողովի նախագահ Ռ. Նազարյանին:
«Երևան Ջուր» -ը տեղեկացնում է, որ իրենց կողմից առաջարկվող խմելու ջրի մանրածախ մատակարարման, ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման ճշգրտված սակագնի չափը կազմել է 138,37 դրամ առանց ԱԱՀ-ի:
Հանձնաժողովին ներկայացնելով իրենց կողմից առաջարկվող սպառողներին խմելու ջրի մեծածախ ծառայության մատուցման ճշգրտված սակագնի մեծությունը` «Երևան Ջուր» -ը  նշում է, որ այն  կազմել է 13.837 դրամ առանց ԱԱՀ:
Իսկ սպառողներին մեծածախ ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման ճշգրտված սակագնի մեծությունը՝ 28.140 դրամ առանց ԱԱՀ:
«Կարեն Դեմիճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն» փակ  բաժնիտիրական սակագնի մեծությունը՝  7.929 դրամ ևս առանց ԱԱՀ:
Միաժամանակ «Երևան Ջուր»-ը տեղեկացրել է, որ այս տարվա ընթացքում էլեկտրաէներգիայի սակագների փոփոխության դեպքում  կներկայացնեն սակագնի ճշգրտման նոր հաշվարկ:

В случае изменения тарифов на электроэнергию “Ереван-Джур” представит в КРОУ новый расчет тарифов 03/04/2013   10:03  |  Информационная платформа
До 28 февраля каждого года компания “Ереван-Джур” обязуется представить Комиссии по регулированию общественных услуг расчеты отрегулированных тарифов, вступающих с июля текущего года в силу.
“Ереван-Джур” сообщает, что размер розничных тарифов предлагаемых компанией услуг на снабжение питьевой водой, водоотведение и очистку сточных вод составил 138,37 драмов без учета НДС.
Представив Комиссии отрегулированнй оптовый тариф на предлагаемые ими услуги на снабжение потребителей питьевой водой, компания “Ереван Джур”отмечает, что он составил 13.837 драмов без учета НДС.
А отрегулированный оптовый тариф на услуги на водоотведение и очистку сточных вод составил 28.140 драмов без учета НДС.
Размер тарифа на услуги, предоставляемые ЗАО “Ереванский метрополитен имени Карена Демирчяна” составил 7.929 без учета НДС.
В то же время компания “Ереван-джур” сообщает, что в течение сего года в случае изменения тарифов на электроэнергию представит новый расчет отрегулированных тарифов.