Ընտրախախտման գործը կքննի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը 03/01/2013   19:33  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ նախագահի ընտրությունների ժամանակ  մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ անելու հատկանիշներով հարուցված քրեական գործն արդեն մակագրվել   է  Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին:
Գործով մեղադրյալներն երեքն են՝   Հովհաննես Մովսիսյանին  մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա Երևանի Շիրակի փողոցի թիվ 3 հասցեում գտնվող թիվ 12/17 ընտրական տեղամասում քվեարկություն կատարելուց հետո` ժամը 14:20-ի սահմաններում, նույն հասցեում տեղակայված թիվ 12/16 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ փորձել է քվեարկություն կատարել, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով չի կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել` տեղում բռնվել է ընտրական հանձնաժողովի նախագահի կողմից:
Գագիկ Միքաելյանն, ըստ մեղադրանքի, ՀՀ նախագահի ընտրությունների ժամանակ 2013թ. փետրվարի 18-ին Երևանի Շիրակի փողոցի թիվ 3 հասցեում գտնվող թիվ 12/15 ընտրական տեղամասում քվեարկություն կատարելուց հետո` ժամը 14:20-ի սահմաններում, նույն հասցեում տեղակայված թիվ 12/16 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ փորձել է քվեարկություն կատարել, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով չի կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել` տեղում բռնվել է ընտրական հանձնաժողովի նախագահի կողմից:
Ռիտա Ղազարյանը  մեղադրվում  է այն բանում,   որ 2013թ. փետրվարի 18-ին ՀՀ նախագահական ընտրությունների ժամանակ հանդիսանալով Երևանքի Շիրակի փողոցի թիվ 3 հասցեում գտնվող թիվ 12/16 ընտրական հանձնաժողովի անդամ, Գագիկ  Միքայելյանին և Հովհաննես  Մովսիսյանին գրանցել և թույլատրել է այլ անձանց փոխարեն ստորագրել ընտրողների ցուցակում, որից հետո նրանք ստացել են քվեաթերթիկներ ու նշված տեղամասում մեկից ավելի անգամ փորձել են քվեարկություն կատարել, սակայն իրենց կամքից անկախ հանգամանքներով չեն կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել, որով Ռ.Ղազարյանն օժանդակել է Գ.Միքաելյանին և Հ.Մովսիսյանին մեկից ավելի անգամ քվեարկություն կատարելու փորձին:

В Армении уголовное дело по факту повторного голосования рассмотрит судья Александр Азарян 03/01/2013   20:13  |  Избирательное право
Уголовное дело, возбужденное по факту попытки голосования более одного раза уже надписано судьей суда административного района Шенгавит г. Еревана Александром Азаряном.
По делу проходят трое обвиняемых: Оганес Мовсисян обвиняется в том, что он, проголосовав на избирательном участке 12/17, расположенном по адресу г. Ереван ул. Ширака 3, в районе 14.20 попытался еще раз проголосовать на избирательном участке 12/16, расположенном по тому же адресу, однако по не зависящим от его воли причинам не сумел довести дело до завершения – его разоблачил председатель Участковой комиссии.
Гагик Микаэлян, согласно обвинению, в ходе президентских выборов, проголосовав на избирательном участке 12/15, расположенном по адресу г. Ереван ул. Ширака 3, в районе 14.20 попытался еще раз проголосовать на избирательном участке 12/16, расположенном по тому же адресу, однако по не зависящим от его воли причинам не сумел довести дело до завершения – его разоблачил председатель Участковой комиссии.
Рита Казарян обвиняется в том, что в ходе президентских выборов, зарегистрировала и позволила Гагику Микаэляну и Оганесу Мовсисяну подписаться вместо других людей, после чего они получили бюллетени и пытались совершить попытку повторного голосования, однако по не зависящим от их воли причинам не сумели довести дело до конца.