Փաստաբան Կրոմվել Գրիգորյանը հաղթեց Փաստաբանների պալատին 02/21/2013   17:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանը՝ դատավոր Էդիկ Ավետիսյանի նախագահությամբ, այսօր բավարարեց փաստաբան Կրոմվել Գրիգորյանի հայցն ընդդեմ ՀՀ Փաստաբանների պալատի խորհրդի:
Փաստաբանը հայցադիմում էր ներկայացրել` վիճարկելով ՀՀ Փաստաբանների պալատի խորհրդի 17.01.2012թ. նիստի որոշումը և պահանջելով անվավեր ճանաչել այն: Այդ որոշմամբ Խորհուրդը կարգապահական տույժի՝ նկատողության էր ենթարկել փաստաբանին՝ նրա վստահորդի հակառակորդի դիմումի հիման վրա:
«Փաստինֆո» գործակալության թղթակցի հետ զրույցում Կ.Գրիգորյանը տարակուսանք էր հայտնել, որ 3 անգամ դիմումը մերժվել էր՝ անհիմն լինելու պատճառով, իսկ 4-րդ անգամ հարուցվել էր կարգապահական վարույթ, և փաստաբանը ենթարկվել էր կարգապահական տույժի:

Адвокат Кромвель Григорян победил Палату адвокатов Армении 02/21/2013 18:11 | Актуальная тема
Суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Эдика Аветисяна удовлетворил сегодня иск Кромвеля Григоряна против Совета Палаты адвокатов.
Адвокат подал исковое заявление, согласно которому оспаривал решение Совета Палаты адвокатов от 17.01.2012г., требуя признать его недействительным. По данному решению Совет подверг дисциплинарному взысканию адвоката, объявив ему выговор на основании заявления его оппонента доверителя.
В беседе с корреспондентом “Фактинфо”, К. Григорян выразил недоумение в связи с тем, что заявление трижды отклонили ввиду его необоснованности. А в четвертый раз было возбуждено дисциплинарное производство, и адвокат был подвергнут дисциплинарному взысканию.