Ոստիկանի կողմից կաշառք ստանալու գործը՝ դատարանում 01/26/2013   16:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, քննվում է ոստիկանի կողմից  կաշառք ստանալու գործը:
Այսպես, ըստ մեղադրանքի, ՀՀ ոստիկանության քննչական վարչության ՀԿԳ քննության վարչության ավագ քննիչ Սամվել Մելքոնյանը կաշառք տվողի և նրա ներկայացրած անձի օգտին իր պաշտոնեական լիազորությունների շրջանակում որոշակի գործողություններ չկատարելու համար ընդունել է վերջինիս` կաշառք տալու առաջարկը:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի  3-րդ մասի 3-րդ կետով՝   խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար:
Սույն գործի դատաքննությունը կսկսվի առաջիկա օրերին։
12:37 27/12/2012  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության քննիչի դեմ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է. գործն ուղարկվել է դատարան

В Армении поймали на взятке следователя 01/26/2013   17:02  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мнацкана Мартиросяна рассматривается дело, возбужденное в отношении сотрудника полиции, обвиняемого в получении взятки.
Так, согласно обвинению старший следователь управления по расследованию особо важных дел Следственного управления Полиции РА Самвел Мелконян в рамках своих служебных полномочий за невыполнение в интересах взяткодателя и представляемых им лиц какого-либо действия согласился принять взятку.
Ему предъявлено обвинение по п.3ч.3 ст. 311 Уголовного кодекса РА – получение взятки в особо крупном размере.