Ոստիկանության քննիչի դեմ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է. գործն ուղարկվել է դատարան 12/27/2012   12:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության վերաբերյալ քննվող քրեական գործով երկու անձի քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար կաշառք պահանջելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։ Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ հատկապես կարևորագույն գործերի քննության վարչության ավագ քննիչ Սամվել Մելքոնյանը թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության վերաբերյալ իր վարույթում քննվող քրեական գործով վկայի կարգավիճակում գտնվող Գ.Մ-ին և նրա որդուն քրեական պատասխանատվության չենթարկելու համար 2012թ.մարտի կեսերին Գ.Մ-ից պահանջել է 3000 ԱՄՆ դոլար կաշառք, իսկ 2012թ.հունիսի 29-ին հանդիպման ժամանակ ընդունել է քաղաքացու 2000 դոլար գումար կաշառք տալու առաջարկը՝ նույն գործողություններն անելու դիմաց:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Ս.Մելքոնյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով:
Քրեական գործն ուղարկվել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան:

Следователя по особо важным делам будут судить за взяточничество 12/27/2012   13:36  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе завершилось предварительное расследование дела по факту взяточничества. Сотрудник полиции потребовал у двух лиц взятку за непривлечение к уголовной ответственности по факту незаконного оборота наркотиков. Об этом «Pastinfo.am» в Специальной следственной службе РА.
Согласно добытым в ходе досудебного производства доказательствам, следователь Управления по особо важным делам Главного следственного управления полиции РА Самвел Мелконян с целью непривлечения к уголовной ответственности проходящих в качестве свидетелей по делу о незаконном обороте наркотиков Г.М. и его сына в середине марта 2012г. потребовал от Г.М. взятку на сумму в размере 3000 долларов, а уже во время встречи, состоявшейся 29 июня 2012г., согласился принять сумму в размере 2000 долларов в обмен на те же действия.
На основании имеющихся доказательств С. Мелконяну предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного п.3 ч.3 ст. 311 Уголовного кодекса РА.