Կադրային փոփոխություններ ՀՀ դատախազությունում 12/21/2012   16:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով Վայոց Ձորի մարզի դատախազ Էդուարդ Հակոբյանն ազատվել է աշխատանքից` սեփական դիմումի համաձայն, իսկ վերջինիս փոխարեն Վայոց Ձորի դատախազ է նշանակվել Հովիկ Սուքիասյանը` ազատվելով Երևանի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
Երևանի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ է նշանակվել Համլետ Զաքոյանը` ազատվելով Արագածոտնի մարզի դատախազի պաշտոնից: Իսկ Արագածոտնի մարզի դատախազ է նշանակվել Հակոբ Մարտիրոսյանը` ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության ընդհանուր բնույթի հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունից «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին նաև, որ ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով տեղի են ունեցել նաև մի քանի այլ փոխատեղումներ:
Մասնավորապես` Թևոս Միրզաբեկյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության Մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ` ազատվելով Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից, իսկ վերջինիս փոխարեն Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազ է նշանակվել Հովհաննես Թադևոսյանը` ազատվելով նույն կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնից:

В Генпрокуратуре РА произошли кадровые перестановки 12/21/2012   17:47  |  Лента новостей
По указу генерального прокурора РА прокурор Вайоц-Дзорской области Эдуард Акопян освобожден от занимаемой должности по собственному желанию, а на его место назначен Овик Сукиасян, который освободился от должности прокурора административных районов Эребуни и Нубарашен.
На должность прокурора административных районов Эребуни и Нубарашен назначен Гамлет Закоян, который освободился от занимаемой им должности прокурора Арагацотнийской области. А на его место назначен Акоп Мартиросян,который был освобожден от занимаемой должности заместителя начальника управления по делам преступлений общего характера Генпрокуратуры РА.
В Генеральной прокуратуре Армении «Pastinfo.am» сообщили также, что по указу генпрокурора РА были проведены еще несколько кадровых перестановок.
В частности, Тевос Мирзабекян назначен заместителем начальника управления по делам преступлений против человека Генпрокуратуры РА, ранее занимавший пост военного прокурора Ширакского гарнизона. На должность военного прокурора Ширакского гарнизона назначен Ованес Тадевосян, который освобожден от должности заместителя прокурора того же Ширакского гарнизона.