Լրագրողները պահանջում են կարգի հրավիրել պատգամավորին 12/19/2012   18:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Facebook սոցիալական ցանցում ստեղծվել է «Լրագրողների նամակ-պահանջը Հովիկ Աբրահամյանին» խումբ, որին այս պահին միացել են 51 լրագրողներ:
ԱԺ նախագահին ուղղված դիմումում ասված է.
«Հարգելի Պարոն Աբրահամյան, Ձեր ղեկավարած Ազգային ժողովում այսօր կան պատգամավորներ, ովքեր անվայել վարք են ցուցաբերում լրագրողների հետ շփվելիս: Զորօրինակ, վերջին թարմ դեպքը, երբ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը, ով հայտնի է որպես Թոխմախի Մհեր, անվայել խոսքեր է ասել «Ա1+» լրատվամիջոցի լրագրող Մհեր Արշակյանի հասցեին` ասելով. «Դավա՜յ, դավա՜յ, յալլա՜, կտամ ծնոտդ կպոկեմ» (ի դեպ, այդ ամենը տեսաձայնագրված է):
Խնդրում ենք կարգի բերել Մհեր Սեդրակյանին, ինչպես նաև Սամվել Ալեքսանյանին, ովքեր խորհրդարանում աշխատող լրագրողների հետ իրենց թույլ են տալիս շփվել ոչ հարգալից արտահայտություններով` «քուր ջան, ազիզ ջան» և այլն:
Պահանջում ենք Ձեր քաղաքական գնահատականը կատարվածին, հայտարարել նկատողություն Մհեր Սեդրակյանին և պարտադրել հրապարակային ներողություն խնդրել լրագրողից»:

Журналисты требуют призвать депутата к порядку 12/19/2012   19:15  |  Лента новостей
В социальной сети Facebook создана группа “Заявление-письмо Овику Абрамяну”, к которой в данный момент уже присоединился 51 журналист.
В заявлении-письме, адресованном спикеру НС Овику Абрамяну, говорится:
Уважаемый господин Абрамян в возглавляемом Вами Национальном собрании сегодня есть депутаты, которые ведут себя неподобающе при общении с журналистами.В качестве примера приводим последний инцидент, когда депутат от РПА Мгер Седракян, известный как Мгер Тохмахский, бросил в адрес журналиста «А1+» Мгера Аршакяна оскорбляющие его достоинство слова: "Давай, давай, отсюда! А то челюсть сломаю". (кстати, это все зафиксировано на видеокамеру).
Просим Вас призвать к порядку Мгера Седракяна, а также Самвела Алексаняна, которые позволяют себе общаться с работающими в парламенте журналистами неуважительно и в нарочито фамильярном тоне.
Требуем Вашей политической оценки произошедшего, сделать замечание Мгеру Седракяну и заставить его публично попросить прощения у журналиста".