Մի խոստացիր, որ չուտես 12/18/2012   18:06  |  Միջազգային լրահոս
Կրասնոյարսկցի լրագրողը, որը խոստացել էր ուտել իր հոդվածը, եթե Ենիսեյի վրա սկսեն կառուցել 4-րդ կամուրջը, ստիպված է եղել կատարել իր խոստումը և քաղաքի հրատարակչություններից մեկում որպես սնունդ ընդունել տեղական թերթերից մեկում տպագրված իր հոդվածը:
«2010թ. նոյեմբերին հրապարակված իմ հոդվածում ես կասկած էի հայտնել, որ 4-րդ կամուրջը կկառուցվի»,- բացատրել է իր այս տարօրինակությունը կրասնոյարսկցի լրագրողը:
Որպես ասվածի և արվածի ապացույց «Youtube»-ում տեղադրվել է տեսագրություն, որտեղ ցուցադրվում է, թե ինչպես է նա թթվասերով անուշ անում իր թերահավատության արգասիք հոդվածը:
«Շատ հաճախ տհաճ է կատարել այն՝ ինչ խոստացել ես: Սակայն, կամ մի խոստացիր, կամ էլ կատարիր խոստումդ»,- տեսագրության մեջ ասում է լրագրողը՝ մինչ կսկսի իր այդ տարօրինակ ճաշկերույթը:
Ասենք, որ 1,2 կմ երկարությամբ 4-րդ ավտոտրանսպորտային կամուրջի շինարարությունը Կրասնոյարսկում, Ենիսեյի վրա սկսվել է այս տարվա հունիսին: Աշխատանքները կավարտվեն 40 ամսում: Այն կարժենա 12 մլրդ ռուբլի:

Не обещай, чтобы не есть 12/18/2012   18:19  |  Международные новости
Красноярскому журналисту, пообещавшему съесть свою статью, если через Енисей начнут строить четвертый мост, пришлось выполнить свое обещание и употребить в пищу собственную публикацию в одном из местных изданий.
"В статье, опубликованной в ноябре 2010 года, я усомнился в том, что четвертый мост будет строиться. Ведь наши чиновники редко следуют принципу: мужик сказал - мужик сделал", - сообщил агентству "Интерфакс-Сибирь" сам журналист.
В доказательство он выложил видеоролик на канале Youtube, а также на форуме своего издания, где он со сметаной съел свою публикацию, предварительно разрезав страницу со статьей на множество небольших фрагментов, поскольку, по его мнению, так есть безопасно с медицинской точки зрения.
"Очень часто неприятно выполнять то, что ты обещал. Но либо не давай обещаний, либо делай", - говорит в видеозаписи журналист перед тем, как начать свою вынужденную трапезу.
После того, как статья была съедена, журналист призвал чиновников всех уровней всегда выполнять свои обещания.
Согласно проекту, общая длина моста будет составлять 1,2 тыс. метров с шестью полосами движения и двумя двухуровневыми развязками на правом и левом берегах Енисея общей протяженностью 5 км.