Կանխվել է առանց ակցիզային դրոշմանիշների ավելի քան 1000 շիշ կոնյակի, նաև «Գլորիա» տեսակի 450 տուփ սիգարետի վաճառքը 12/17/2012   15:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Պետական եկամուտների կոմիտեի օպերատիվ հետախուզության վարչության հատուկ միջոցառումների բաժնի աշխատակիցներն օրերս առանց պետական գրանցման, լիցենզիայի և հարկային մարմիններում հաշվառվելու մի շարք դեպքեր են բացահայտել Երևանում և մարզերում:
Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեից:
Ըստ աղբյուրի՝ օպերատիվ հետախուզության վարչության հատուկ միջոցառումների բաժնի աշխատակիցները օրերս ոսկերչական ապօրինի գործունեության դեպք են հայտնաբերել Կոտայքի մարզի Քանաքեռ-ավանում, որտեղ Անդրեյ Մանուչարյանը սեփական տան նկուղային հարկում ոսկյա իրեր էր զոդում և փայլեցնում: Օրերս էլ, ուսումնասիրելով ձեռնարկատիրական գործունեության հանգամանքները, հատուկ միջոցառումների բաժնի աշխատակիցները պարզել են, որ Երևանում Հարություն Ղամբարյանը հարկային դաշտից դուրս` հիգիենայի պարագաների արտադրությամբ էր զբաղվում, Արման Սարգսյանը` կահույքի, իսկ Ռոբերտ Չեսմեջյանն ամրակների ապօրինի արտադրությամբ: Մեկ այլ դեպքով էլ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնելիս հատուկ միջոցառումների բաժնի աշխատակիցներն առանց ակցիզային դրոշմանիշների` «Գլորիա» տեսակի 450 տուփ սիգարետի և տարբեր տարողությամբ ու ապրանքանիշերով` 300 շիշ գինու և ավելի քան 1000 շիշ կոնյակների վաճառք են կանխել:
14:14 29/09/2012  |  ՄամուլՍամվել Գևորգյան. «Հետաքննությունը չի պարզել, թե ինչպես է գլանափաթեթը հայտնվել հսկողությունից դուրս»

Предотвращена незаконная продажа без акцизных марок более 1000 бутылок коньяка и не только 12/17/2012   17:00  |  Криминальная хроника
Сотрудники отдела по особым мероприятиям управления оперативного розыска Комитета государственных доходов недавно раскрыли целый ряд случаев продажи в Ереване и за его пределами товаров, не имеющих лицензию и не прошедших регистрацию в налоговых органах.
Об этом «Pastinfo.am»сообщили в Комитете государственных доходов при Правительстве РА.
По сведениям вышеуказанного источника, сотрудники отдела по особым мероприятиям Управления оперативного розыска Комитета Государственных доходов выявили случай незаконной ювелирной деятельности в поселке Канакер Котайкской области, где Андрей Манучарян в подвальном помещении собственного дома занимался сваркой и полировкой ювелирных изделий. А на днях, изучив обстоятельства и подробности предпринимательской деятельности еще нескольких лиц, сотрудникам отдела по особым мероприятиям удалось выяснить, что в г. Ереване Арутюн Гамбарян занимается вне налогового поля производством предметов гигиены, Арман Саргсян- изготовлением мебели, Роберт Чесмеджян – незаконным производством скрепов.
При осуществлении оперативно-розыскных мероприятий сотрудники отдела по особым мероприятиям предотвратили незаконную продажу без акцизных марок 450 пачек сигарет марки “Глория”, а также 300 бутылок вина разной вместимости и торговой марки и более чем 1000 бутылок коньяка.