ՀՀ ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովի որոշումը՝ պատգամավոր Ս.Ալեքսանյանի կողմից էթիկայի կանոնները խախտելու մասին 11/15/2012   18:12  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
ՀՀ  Ազգային Ժողովի էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը դռնփակ նիստում քննել է քաղաքացի Վարտգեզ Գասպարիի դիմումը՝  ՀՀ  ԱԺ պատգամավոր Սամվել Լիմինդրի Ալեքսանյանի կողմից պատգամավորի էթիկայի կանոնները խախտելու  մասին։
2012 թվականի հոկտեմբերի 31-ի նիստում հանձնաժողովը որոշել է, որ Ս.Ալեքսանյանը թույլ է տվել Կանոնակարգի 6.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «ա» կետով նախատեսված պատգամավորի էթիկայի կանոնի խախտում` 2012 թվականի հունիսի 6-ին Դեմիրճյան փողոցի ՀՀ ԱԺ-ի շենքի մուտքի մոտ քաղաքացի Վարտգեզ Գասպարիի ձեռքից, նրա կամքին հակառակ, վերցնելով թղթե պաստառը։

Решение Комиссии по этике НС РА относительно нарушения норм этики, допущенных депутатом С. Алексаняном 11/15/2012 18:12 | Документация
Временная Комиссия по вопросам этики Национального Собрания РА рассмотрела за закрытыми дверями заявление-жалобу гражданина Вардгеса Гаспари относительно нарушения Самвелом Лиминдровичем Алексаняном правил депутатской этики.
31 октября 2012г. Комиссия постановила, что С. Алексанян, вырвав бумажный плакат из рук гражданина Вардгеса Гаспари вопреки воле последнего, допустил действия, квалифицируемые как нарушение предусмотренной пунктом “а” ч.2 ст.6.1 “Регламента НС” нормы депутатской этики. Инцидент произошел 6 июня 2012г. возле здания НС по адресу Демирчяна 6.