Հայաստանում հարցված քաղաքացիների միայն 16.9 տոկոսն է կարծում, որ պետք է մնալ ՀԱՊԿ-ում, 29 տոկոսի կարծիքով պետք է ձգտել դեպի ՆԱՏՕ (տեսանյութ) 07/10/2024   12:58  |  Քաղաքական
Հայաստանում 1100 քաղաքացիների շրջանում կատարված հարցման արդյունքներով՝ ճնշող մեծամասնությունը կարծում է, որ Հայաստանը սխալ ուղղությամբ է շարժվում։ «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտնեց, որ հարցվածների 28.5 տոկոսը կարծում է, որ Հայաստանը ընդհանրապես սխալ ուղղությամբ է շարժվում, 23.1 տոկոսը կարծում է, որ ավելի շուտ սխալ ուղղությամբ է շարժվում, «լիովին ճիշտ ուղղությամբ է շարժվում» պատասխանել է հարցվածների 10.6 տոկոսը, 15.2 տոկոսը կարծում է, որ ավելի շուտ ճիշտ ուղղությամբ է շարժվում։
Հուլիսի 3-6-ն ընկած ժամանակահատվածում կատարված հարցման ընթացքում հարցին, թե «Հայաստանը պե՞տք է շարունակի անդամակցությունը ՀԱՊԿ-ին, թե՞ պետք է ձգտի անդամակցել ՆԱՏՕ-ին»՝ 44.3 տոկոսը պատասխանել է, որ պետք չէ ոչ մի կառույցի անդամակցել և պետք է լինել չեզոք երկիր։ 16.9 տոկոսը պատասխանել է, որ պետք է շարունակել անդամակցել ՀԱՊԿ-ին, իսկ 29 տոկոսը կարծում է, որ պետք է ձգտել անդամակցել ՆԱՏՕ-ին։
Այս հարցը նաև փետրվանին իրականացված հարցման ընթացքում է տրվել քաղաքացիներին։ Նավասարդյանն հայտնեց, որ փետրվարին իրականացված հարցման համեմատ ունենք նվազում ՀԱՊԿ-ին անդամակցության հետ կապված՝ հիմա ավելի քան 10 տոկոսով պակաս մարդ է կարծում, որ պետք է շարունակել անդամակցությունը ՀԱՊԿ-ին։ ՆԱՏՕ-ին անդամակցության վերաբերյալ դրական վերաբերմունքը աճել է 7 տոկոսով։
14:42 21/02/2024  |  ՔաղաքականԱդրբեջանցիների ավելի քան 78%-ը կողմ է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի կնքմանը. հարցում
15:01 10/11/2023  |  Քաղաքական15 %-ն է պատրաստ քվեարկել Նիկոլ Փաշինյանին, իսկ Դոգի կուսակցությունը 2,5 % քվեարկող ունի
17:53 20/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիների 73 տոկոսը դժգոհ են Հայաստանի պահանջով տեղի ունեցած ՄԱԿ ԱԽ հրատապ նիստի արդյունքներից
20:44 17/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀարցման մասնակիցների 75 տոկոսը չի ճանաչում Երևանի քաղաքապետի թեկնածուներին. ամփոփում
12:17 09/08/2023  |  Քաղաքական«GALLUP»-ը հրապարակում է ավագանու ընտրությունների վերաբերյալ հարցման արդյունքները.ուղիղ
13:52 07/07/2023  |  ՔաղաքականՔՊ-ի թեկնածուն հաղթելու շանս չունի. սոցհարցման արդյունքներով ովքեր են առաջին եռյակում
20:36 30/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբը, Սերժը, Նիկոլը... հոլովումները սուտ բաներ են, պահը օրհասական է. Քաղաքացի (տեսանյութ)
12:48 18/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵս կողմ եմ ոչ թե փոխված, այլ վերամշակված զինանշանին, որտեղ սուրը կլինի ամուր ու բոլորիս ձեռքերում. քաղաքացի (Տեսանյութ)

ОДКБ или НАТО? - опрос выявил рост числа сторонников членства Армении в Североатлантическом альянсе 07/10/2024   14:01  |  Политика
44,3% участников опроса в Армении считают, что страна не должна состоять ни в ОДКБ, ни в НАТО и должна быть нейтральной страной.
Результаты недавнего опроса на пресс-конференции в среду представил глава армянского представительства "GALLUP International Association" Арам Навасардян. В телефонном опросе, проведенном 3-6 июля, приняли участие 1100 респондентов.
Респонденты также ответили на вопрос, движется ли Армения в правильном направлении. 15,2% опрошенных заявили, что страна двигается полностью в правильном направлении, 10,6% считают, что скорее в правильном. Скорее в неправильном ответили 23,1% респондентов, определенно в неправильном - 28,5%. А 22,5%  затруднились с ответом на вопрос.
При этом 16,9% выразили мнение, что Армения должна продолжить свое членство в ОДКБ, а 29% считают, что страна должна стремиться стать членом НАТО.
Число сторонников членства Армении в ОДКБ сократилось почти на 10%, а сторонников членства в НАТО выросло на 7%.
15:16 01/07/2024  |  ПолитикаОДКБ не ставит перед собой цель стать противовесом какой-либо организации или стране - генсек
09:27 25/06/2024  |  ПолитикаВ ОДКБ допустили расширение состава организации
16:47 24/06/2024  |  Лента новостейСоюзники по ОДКБ не останутся в стороне в случае обращения России за помощью после терактов в Дагестане - генсек
14:35 21/06/2024  |  Лента новостейСтало известно, где и когда пройдет следующее заседание Совета глав МИД ОДКБ
12:28 21/06/2024  |  ПолитикаЛавров заявил, что процедура выхода Армении на заседании СМИД ОДКБ не обсуждалась