Սրբապղծություն է` փորձել ոստիկանական ուժերով կասեցնել Հայրապետի մուտքը` Սարդարապատ 05/29/2024   08:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
08:30 29/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ականները խոստովանում են, որ Նիկոլը ցնցումների մեջ է ընկնում` տեսնելով հայ հոգեւորականներին
08:18 29/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ` սկսվել են անհնազանդության ու իրազեկման ակցիաները ․ ուղիղ
18:12 28/05/2024  |  ՄեկնաբանությունԱմոթ ու նախատինք ձեզ բոլորիդ, որ հրաման տվեցիք և այդ ստոր հրամանը կատարեցիք. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան
17:47 28/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԻշխանությունները , հատկապես վարչախմբի ղեկավարը , ոչ մի մեղք չունեն, նրանք խիստ զբաղված են ամոթալի զիջումներով և աղետաբեր ու պառակտիչ գործողություններով․ Արշակ Սրբազան
17:43 28/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԾանր հոգեխանգարմունք է․ Կաթողիկոսին Սարդարապատ չթողնելն այլ բացատրություն չունի․ քաղաքագետ
17:07 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀավարտ Սրբոց Գայանյանց տոնի առիթով մատուցված Ս․ Պատարագի և Հանրապետական մաղթանքի Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելեց Սարդարապատի հուշահամալիր
16:26 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին երկրորդը հոգեհանգստյան աղոթք է արել Սարդարապատի հուշահամալիրում
15:21 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀոգեկան տառապանքի մեջ ես եմ, որ մինչև հիմա չեմ կարողանում հավատալ, որ այդ գործը կատարողը ինձ շատ սիրելի մարդ է. Սրբազան (տեսանյութ)
14:21 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա մեքենաներով ազդանշան տալով պտտվում եք՝ ի աջակցություն ծեծված մեր տղայի, վաղը 8-ին հավաքվում ենք Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում. Սրբազան

Архиепископ Баграт Галстанян назвал святотатством инцидент с Католикосом в Сардарапате 05/29/2024 09:40 | Лента новостей
Лидер протестного движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян назвал святотатством предпринятую накануне полицейскими попытку преградить путь Католикосу всех армян Гарегина II к мемориальному комплексу "Сардарапат". Об этом заявил в среду архиепископ в беседе с журналистами во дворе церкви святой Анны.
"Мало назвать это предосудительным. Вчера произошло самое большое святотатство за последний период: силами полиции пытались пресечь вход Католикоса всех армян в Сардарапат. Именно усилиями Католикоса всех армян у нас есть Сардарапат...", - сказал архиепископ.
"Сейчас было ли это прямое указание от этого человека или извне - это последовательное отражение их взглядов на то, как они относятся к нашим ценностям, к церкви и нашей жизни в целом", - добавил он.