Վախենում եմ, որ իմ փոխարեն մի «տրյապկա» կբերեն. Տավուշի վարչական ղեկավարները հրաժարական չեն տա 04/23/2024   11:03  |  Քաղաքական
Տավուշի համայնքների վարչական շրջանների ղեկավարները կառավարությունում նախօրեին տեղի ունեցած հանդիպումները անարդյունավետ են համարել։
Բաղանիսի վարչական ղելավար Գևորգ Սահակյանը «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում ասաց, որ առաջինն է դուրս եկել հանդիպումից։
«Մեր տղաներն արդեն գծել են մեր սահմաններն իրենց արյունով, ուզում եմ, բոլորդ հասկանաք, փշալարը, որ ուզում են կապել, դեռ սահման չէ։ Մենք արդեն ունենք սահման ու թույլ չենք տալու որ դրանք փոխեն»։
Հարցին, թե հնարավոր է , որ հրաժարական տա՝ նա պատասխանեց. «Ես ցանկացած պահի էլ կարող եմ հրաժարական տալ, բայց վախենում եմ որ իմ փոխարեն մի «տրյապկա» կբերեն»։
Ոսկեպարի համայնքապետ Իշխան Աղբալյանը հրաժարվեց որևէ մանրամասն հայտնել, բայց ասաց, որ հանդիպումից բավարարված չէ։ «Իրենց դիրքորոշումներուշ բան չի փոխվել, ավել ասելիք չունեմ։ Հաղորդագրություն են տարածելու, կիմանաք ինչ են ասում։ Ես ժողովրդի կողքին եմ»։
Կիրանցի վարչական ղեկավարն էլ հայտնեց, որ հրաժարական տալու մտադրություն չունի։
«Ես հրաժարական չեմ տալիս, դրա կարիքը չկա, ես իմ գյուղի ժողովրդի կողքին եմ մինչև վերջ։ Փաշինյանն ասում էր՝ ինչ անում է, ժողովրդի համար է անում, որ երկրում խաղաղություն լինի։ Վարչական ղեկավարներով ասել ենք՝ չենք ուզում հանձնեք այդ գյուղերը, Փաշինյանը կրկնել է, որ հողերը հանձնվել է, սահմանազատումը լինելու է»։
10:13 23/04/2024  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻշխանությունը պատրաստվում է հանձնել պաշտպանական դիրքերից մեկը. ակցիայի մասնակից
08:20 23/04/2024  |  ՄամուլՏավուշը պայքարում է, համայնքապետն ԱՄՆ-ում է․ «Հրապարակ»
00:02 23/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵկել է ոտքի կանգնելու ժամանակը. Դավիթ Անանյան
23:39 22/04/2024  |  Սոցիալական ցանցերՏավուշի չորս գյուղերն իմ Հայրենիքն են․ Մհեր Նավոյան
21:00 22/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱփսոսում եմ, որ իմ որդուն զոհել եմ այս ժողովրդի համար, դարձել ենք ֆեյսբուքահայություն․ ակցիա կառավարության մոտ

Граница очерчена кровью наших ребят: главы сел Тавушской области Армении остались недовольны вчерашней встречей в правительстве 04/23/2024   11:38  |  Политика
Руководители администраций общин Тавушской области считают вчерашнюю встречу в правительстве неэффективной. Глава администрации села Баганис Геворк Саакян в беседе с "ФактИнфо" заявил, что первым ушел со встречи.
"Наши ребята очертили наши границы своей кровью. Я хочу, чтобы вы все поняли, колючую проволоку, которую хотят растянуть, еще не граница. У нас уже есть граница, и мы не позволим их изменения", - сказал он.
На вопрос о возможности его ухода в отставку, он ответил:"Я могу в любой  момент подать в отставку, но боюсь, что какую-нибудь "тряпку" приведут на мое место".
В свою очередь глава общины Воскепар Ишхан Агбалян отказался от разглашения каких-либо подробностей, но заявил, что не удовлетворен встречей.
"Их позиция не претерпела изменений. Добавить к этому мне нечего. Они выпустят релиз, узнаем, что говорят. Я рядом с народом", - сказал он.
Глава администрации села Киранц сообщил об отсутствии у него намерения подавать в отставку.
"Я не ухожу в отставку, в этом нет необходимости. Я со своим народом, сельчанами буду до последнего. Пашинян говорил, что все, что он делает, он делает для народа, чтобы в стране был мир. Мы же, главы администраций, заявили о нежелании сдавать эти села. Пашинян повторил, что земли переданы, делимитация состоится", - сказал он.