Վազգեն Սաղաթելյանին ևս ձերբակալել են 03/22/2024   16:01
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Սամսոնյանն այսօր բերման է ենթարկվել դիմակավորված անձանց կողմից՝ բռնության գործադրմամբ։ Նրան ձերբակալել են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերի (խուլիգանությունը, որն իրականացվել է մի խումբ անձանց կողմից՝ տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով ) կասկածանքով։ Ըստ փաստաբանի, խոսքը գնում է «Իմնեմնիմի» փոդքասթում հնչեցրած մտքերի մասին։ Նկատենք, որ այս հաղորդումը Նարեկը վարում է Վազգեն Սաղաթելյանի հետ, իսկ հոդվածն էլ վերաբերում է «խմբակային համացանցային խուլիգանությունը»։
Հետեւաբար, հերթը  հաղորդման մյուս հեղինակը եւս պետք է վերցվեր արգելանքի։
18:17 18/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՍԴ որոշումը կայացվեց հանուն Հայաստանի և Արցախի վերջնական ու ամբողջական կործանման. Սաղաթելյան

Вслед за Нареком Самсоняном задержали и Вазгена Сагателяна 03/22/2024   16:42
Вазген Сагателян ожидал, что его задержат. Сагателян в беседе с корреспондентом «ФактИнфо» счел вероятным и свое возможное задержание с учетом того, что он является соавтором программы "Имнемними", поэтому если Нарека Самсоняна задержали, то и его могут задержать.
Напомним, сегодня лица в масках с применением грубой силы подвергли приводу Самсоняна. Ему инкриминируют пп. 1 и 3 ч.2 ст. 297 УК РА(хулиганство, совершенной  группой лиц с использованием информационных или коммуникационных технологий). По словам адвоката,  речь идет о мыслях, озвученных в подкасте "Имнемними". Отметим, что упомянутую программу Нарек ведет вместе с Вазгеном Сагателяном, а инкриминируемая ему статья касается "интернет-хулиганства, совершенного группой лиц".