Փաշինյանը Չինաստանի փոխվարչապետ Ճան Գոցինին ներկայացրել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը 03/21/2024   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բրյուսելում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Չինաստանի փոխվարչապետ Ճան Գոցինի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Չինաստան տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, կարևորել առեւտրաշրջանառության ծավալների ավելացման ուղղությամբ համատեղ քայլերի իրականացումը:
Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորություններին:

Пашинян и вице-премьер Госсовета Китая обсудили возможности разблокирования инфраструктуры в регионе Южного Кавказа 03/21/2024   17:51  |  Лента новостей
В Брюсселе состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с вице-премьером Государственного совета Китайской Народной Республики Чжаном Гоцином. Об этом сообщает пресс-служба премьер-министра РА.
Собеседники обсудили вопросы экономического сотрудничества Армения-Китай, подчеркнули важность реализации совместных шагов по увеличению объемов товарооборота.
Были затронуты возможности разблокирования инфраструктуры в регионе Южного Кавказа.
Премьер-министр Пашинян представил разработанный правительством Республики Армения проект “Перекресток мира”.