Բեռլինի բանակցություններում մնացել են բաց հարցեր. ՀՀ ԱԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել 02/29/2024   17:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
2024թ. փետրվարի 28-29-ը Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում՝ Վիլլա Բորսիգում, կայացել են Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունները։
Նախարարները և նրանց պատվիրակությունները քննարկել են «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի դրույթների տեսակետները։ Արտահայտվել է փոխադարձ համաձայնություն՝ շարունակել բանակցությունները բաց հարցերի շուրջ։
Այցի ընթացքում նախարարները հանդիպում են ունեցել Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքի հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ եռակողմ ձևաչափով։
Նախարար Միրզոյանն իր շնորհակալությունն է հայտնել Գերմանիային Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար։
11:30 29/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները այսօր կշարունակեն բանակցությունները
11:18 07/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԲլինքենն ակնկալում է շուտով Վաշինգտոնում հյուրընկալել Միրզոյանին և Բայրամովին․ Օ՛Բրայան
15:07 23/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջիկայում Երևանի և Բաքվի միջև արտգործնախարարների մակարդակով հանդիպում պլանավորված չէ. փոխարտգործնախարար
16:22 02/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվան մտադիր է մոտ ապագայում կազմակերպել եռակողմ հանդիպում՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ
08:09 01/07/2023  |  ՄամուլՍա հնչում է մոտավորապես որպես սպառնալիք․ «Փաստ»
08:51 30/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԷնթոնի Բլինքենը բարձր է գնահատել Վաշինգտոնում Երևանի ու Բաքվի միջև բանակցություններում արձանագրված առաջընթացը

Главы МИД Армении и Азербайджана согласились продолжить переговоры по открытым вопросам 02/29/2024   17:50  |  Лента новостей
Министры иностранных дел Армении и Азербайджана выразили взаимное согласие продолжить переговоры по открытым вопросам. Об говорится в сообщении МИД Армении по итогам переговоров Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова в Берлине.
Как сообщили в ведомстве, переговоры глав МИД Армении и Азербайдджана состоялись 28-29 февраля 2024 года на вилле Борзиг (Берлин, Германия).
"Министры и их делегации обсудили позиции по положениям проекта двустороннего соглашения «Об установлении мира и межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном». Было выражено взаимное согласие продолжить переговоры по открытым вопросам", - говорится в сообщении.
В ходе визита состоялась встреча с министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок как в двустороннем, так и трехстороннем формате.
Мирзоян выразил свою благодарность Германии за организацию переговоров между Арменией и Азербайджаном.