Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն 02/20/2024   15:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար, ինչպես նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմերը:
Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է օրեր առաջ ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցած կադրային մի շարք փոփոխությունների արդյունքում պաշտոնների նոր նշանակված զինվորականներին, մաղթել քաջառողջություն, ծառայողական նորանոր հաջողություններ, հայրենիքին անմնացորդ ծառայելու կամք ու կորով:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում ընթացող աշխատանքներին առնչվող մի շարք հարցեր:

Сурен Папикян провел рабочее совещание с участием руководства МО и ВС Армении 02/20/2024   15:49  |  Лента новостей
Под председательством министра обороны Армении Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание с участием руководства Минобороны и ВС РА, а также командного состава армейских корпусов. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Перед тем, как приступить к обсуждению вопросов повестки дняэ, Сурен Папикян поздравил военных, недавно назначенных на новые должности в результате кадровых изменений в ВС РА, и пожелал им крепкого здоровья, новых успехов в службе и неутомимой воли к самоотверженному служению Родине.
В ходе совещания обсуждались вопросы, касающиеся проводимых работ в Вооруженных силах. Министр обороны дал руководителям подразделений соответствующие указания и поручения.