ԱՄՆ-ում Սուպերբոուլի շքերթից հետո զանգվածային հրաձգություն է տեղի ունեցել. կա 1 զոհ, 20-ից ավելի վիրավոր 02/15/2024   11:15  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ Միսսուրի նահանգում զանգվածային հրաձգության հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, ավելի քան 20-ը՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է CNN-ը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Կանզաս Սիթիում՝ ամերիկյան ֆուտբոլի ամենամյա չեմպիոնական հանդիպման՝ Սուպերբոուլի հաղթողների շքերթից հետո։ Զոհվածը տեղի դիջեյներից մեկն է։ Վիրավորներից մի քանիսը երեխաներ են։
Ոստիկանությունը միջադեպի առնչությամբ ձերբակալել է 3 հոգու։
Կանզաս Սիթիի կենտրոնում անցկացվող շքերթին մասնակցում էր մոտ 1 մլն մարդ։ Հրաձգության պահին հաղթանակը տոնող խաղացողները դեռ բեմի վրա են եղել։
Հրաձգությունից հետո ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Կոնգրեսին դարձյալ կոչ է արել խստացնել զենքի վերաբերյալ օրենքները։
«Gun Violence Archive» (Հրազենի կիրառմամբ բռնությունների վերաբերյալ արխիվ) կազմակերպության տվյալներով՝ այս տարի սա ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած արդեն 48-րդ զանգվածային հրաձգությունն է։
13:12 14/02/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ Սենատը հավանություն է տվել Ուկրաինային և Իսրայելին 95 միլիարդ դոլարի օգնությանը
11:36 14/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈւժի կիրառումը խաթարում է բանակցությունները․ ԱՄՆ-ն արձագանքել է Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիային
19:08 13/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՎենեսուելան մեղադրել Է ԱՄՆ-ին և Արգենտինային ինքնաթիռի գողության մեջ

Один человек погиб и более 20 ранены в ходе стрельбы после парада Супербоула в Канзас-Сити 02/15/2024 11:22 | Международные новости
В Канзас-Сити после парада в честь победителей Супербоула (Super Bowl) произошла стрельба в районе вокзала Юнион Стейшн. Об этом, как передает Lenta.ru, сообщает CNN со ссылкой на начальника полиции Стейси Грейвс.
В результате происшествия погиб один человек, больше 20 получили ранения. Полиция задержала трех человек в рамках расследования. Причина стрельбы не уточняется.
Как отмечает телеканал, по данным организации Gun Violence Archive, это 48-я по счету массовая стрельба в США в этом году.
Ранее сообщалось, что клуб Национальной футбольной лиги (НФЛ) «Канзас-Сити Чифс» стал победителем Супербоула. В финальном матче, который состоялся в Лас‑Вегасе, «Чифс» оказались сильнее «Сан-Франциско Форти Найнерс». Встреча завершилась в овертайме со счетом 25:22.