Արարատ Միրզոյանը հանիդպել է նաև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին 02/14/2024   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բրյուսել այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանիդպել է նաև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները և իրավիճակի ապակայունացմանն ուղղված փորձերը: Արարատ Միրզոյանը վերահաստատել է առկա մարտահրավերների հաղթահարման հարցում Հայաստանի տեսլականն ու մոտեցումները՝ հիմնված հանրահայտ սկզբունքների վրա:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության հետագա ամրապնդմանն ուղղված ջանքերին:
11:18 09/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը հանդիպել է ՄՔԴ-ի մասնակից պետությունների վեհաժողովի նախագահի հետ
15:20 08/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Նիդերլանդների ԱԳ նախարարների հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում վերջին զարգացումներին և ընդհանուր անվտանգային իրավիճակին

Глава МИД Армении обсудил со спецпредставителем НАТО попытки дестабилизировать ситуацию в регионе 02/14/2024   14:26  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в рамках визита в Брюссель провел встречу со специальным представителем НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Хавьером Коломиной. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи стороны обсудили последние региональные события и попытки, направленные на дестабилизацию ситуации. Арарат Мирзоян подтвердил видение и подходы Армении по преодолению существующих проблем, основанные на известных принципах.
Стороны также коснулись усилий по дальнейшему укреплению партнерства Армения-НАТО.
11:01 24/05/2023  |  КомментарийСпецпредставитель генсека НАТО назвал хорошими встречи с руководством Армении