Ներքին Հանդում թշնամու ագրեսիայի հետևանքով զոհված Գագիկ Մանուկյանը երեք երեխաների հայր էր 02/13/2024   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գիշերը թշնամու ագրեսիայի հետևանքով զոհված Երկրապահ Գագիկ Մանուկյանը երեք երեխաների հայր էր, մեկ տղա, 2 աղջիկ ուներ, բոլորն էլ դպրոցական են։ Նա Կոտայքի Քասախ համայնքի բնակիչ էր։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Քասախի վարչական ղեկավար Արտակ Թովմասյանն ասաց, որ նա նաև քառօրյա և 44-օրյա պատերազմների մասնակից էր։ «Մեզ համար շատ մեծ ցավ է, բառերով դժվար է բնութագրել։ Նա ոչ միայն պատերազմի ժամանակ, այլև պատերազմից հետո մասնակցում էր հայրենիքի պաշտպանության, ամրացման գործին, պարբերաբար բարձրանում էր դիրքեր՝ մեր սահմանները պահելու։ Հայրենասեր մարդ էր, եթե պարբերաբար մասնակցում էր հայրենիքի պաշտպանությանը, ապա ուրիշ էլ ինչպես կարելի է նրան բնութագրել։ Նա հայրենիքին ու իր ընտանիքին նվիրված մարդ էր, բարձր բարոյական արժեքներ կրող, աշխատող, արարող մարդ էր։ Ընկերների ու ընտանիքի համար սա մեծ կորուստ է»,-ասաց Թովմասյանը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, փետրվարի 13-ին Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով ունենք 4 զոհ, բոլորն էլ ԵԿՄ անդամներ են։

У Гагика Манукяна, погибшего от огня азербайджанских ВС, остались трое детей-школьников 02/13/2024   15:11  |  Лента новостей
Член Союза добровольцев "Еркрапа" Гагик Манукян, погибший вследствие азербайджанской агрессии 13 февраля в районе Неркин Ханда Сюникской области Армении, воспитывал троих детей – сына и двух дочерей, все они школьники. Манукян был жителем общины Касах Котайской области РА.
Как сообщил в беседе с "ФактИнфо" руководитель общины Касах Артак Товмасян, Манукян также был участником четырехдневной и 44-дневной войн.
"Словами не описать, какую боль мы испытываем. Он не только во время войны, но и после нее участвовал в защите Родины и деле ее укрепления. Он регулярно поднимался на позиции, чтобы стоять на страже наших границ. Он был большим патриотом. Если он постоянно участвовал в защите Отчизны, то как еще его описать?! Он был человеком, преданным своей родине  и семье, высоконравственным, трудолюбивым человеком, созидателем. Это невосполнимая утрата для друзей и семьи", - сказал Товмасян.