Ցավով տեղեկացանք Գագիկ Գինոսյանի՝ մեր վաղեմի գործընկերոջ անժամանակ մահվան մասին․ ԱՄՆ դեսպանություն 02/08/2024   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ցավով տեղեկացանք Գագիկ Գինոսյանի՝ ԱՄՆ դեսպանության վաղեմի գործընկերոջ անժամանակ մահվան մասին։ 2010թ․ պ-ն Գինոսյանը, գործակցելով ԱՄՆ դեսպանի «Մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամի» հետ, իրականացրեց մի ուշագրավ ծրագիր` միտված հայկական ազգագրական պարերի պահպանությանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից։
ԱՄՆ դեսպանության անունից մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում պ-ն Գինոսյանի ընտանիքին, բարեկամներին և գործընկերներին։
11:11 08/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ունենք մասնագետներ, որոնք կարող են ստեղծել շատ ավելի հզոր զենքեր, քան «բայրաքթարն» է․ դա միտումնավոր կանխվում է․ Գագիկ Գինոսյան (տեսանյութ)
13:01 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր պատերազմը գուցե մեզ խելքի կբերի և կարթնացնի ազգային ոգին. Գագիկ Գինոսյան (տեսանյութ)
10:08 04/12/2020  |  ՄամուլԱրշակ Սադոյանը գոռգոռացել է Փաշինյանի վրա, Գագիկ Գինոսյանն առաջարկել է մասնակցել Բաքվի զորահանդեսին. «Իրատես»
18:55 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը պետություն չէ, պետությունը մենք ենք՝ ժողովուրդը. Գագիկ Գինոսյան

Посольство США в Армении выражает соболезнования в связи с безвременной кончиной Гагика Гиносяна 02/08/2024   14:53  |  Лента новостей
Посольство США в Армении выражает соболезнования в связи с безвременной кончиной основателя ансамбля традиционных песен и танцев "Карин" Гагика Гиносяна.
"С болью узнали о скоропостижной смерти Гагика Гиносяна - давнего партнера посольства США. В 2010 году г-н Гиносян в сотрудничестве с "Фондом защиты культурных ценностей" посла США взялся за реализацию замечательной программы, направленной на сохранение армянских этнотанцев. От имени посольства США мы выражаем искренние соболезнования семье, друзьям и коллегам г-на Гиносяна", - говорится в сообщении.