Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կինը լինելու հանգամանքը կապ չունի կալանավորման որոշման հետ. Փաստաբան 02/02/2024   14:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր՝ Կառլեն Սիմոնյանի կնոջ՝ Անի Գևորգյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ դատարանի որոշումը պաշտպանական կողմը դեռ չի ստացել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Գևորգյանի փաստաբան Մուշեղ Ալեքսանյանն ասաց, որ թերևս ծանրաբեռնվածություն է պստճառը, որ որոշումը դեռ չեն ուղարկել։
«Ամեն դեպքում՝ մենք որոշումը բողոքարկելու ենք, բայց տեսնելուց հետո, թե ինչ է գրված դրա մեջ, որպեսզի մեր բողոքը հիմնավոր լինի»։
Հարցին, թե ինչու նման խիստ որոշում կայացվեց Գևորգյանի նկատմամբ, անգամ հաշվի չառնվեց նրա 2 մանկահասակ երեխաներ ունենալու հանգամանքը՝ փաստաբանը պատասխանեց, որ համամիտ է, որ շատ խիստ որոշում էր և տեղին չէր։
«Ցանկացած դեպքում, կարծում եմ, չէր կարելի հաշվի չառնել այն, որ կինը 2 և 4 տարեկան երեխաներ ունի, անգամ սպանության դեպքում չի կարելի նման հանգամանք հաշվի չառնել»։
Հարցին, թե արդյոք նման խիստ որոշումը որևէ կապ ունի Գևորգյանի՝ Ալեն Սիմոնյանի երբոր կինը լինելու հանգամանքը՝ փաստաբանն ասաց, որ «ոչ կապ չունի, կարծում եմ»։
17:29 01/02/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱլեն Սիմոնյանի եղբոր կինը կալանավորվեց
10:56 01/02/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱլեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջը կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
01:00 01/02/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կինը. aravot.am
15:03 31/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք պետք է հաստատենք խաղաղ հարաբերություններ՝ հիմնված ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության փոխադարձ ճանաչման վրա. Ալեն Սիմոնյանը՝ Մարկետա Պեկարովա Ադամովային

Решение об аресте Геворкян не связано с тем, что она жена брата Алена Симоняна - адвокат 02/02/2024 14:58 | Лента новостей
Защита еще не получила решение суда об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу Ани Геворкян, супруге брата спикера НС Армении Алена Симоняна. Как заявил в беседе с "ФактИнфо" адвокат Мушег Алексанян, возможно, решения пока не отправили ввиду загруженности.
"В любом случае мы обжалуем решение, но после ознакомления с его содержанием, дабы наша жалоба была обоснованной", - отметил он,
Адвокат также ответил на вопрос о причинах вынесения сурового решения в отношении Геворкян без учета того, что она воспитывает двух малолетних детей. Он согласился с тем, что решение весьма суровое и неуместное.
"В любом случае, полагаю, что нельзя было не учитывать тот факт, что у женщины двое детей 2 и 4 лет. Даже в случае убийства такое обстоятельство нельзя игнорировать", - отметил он.
В ответ на вопрос, связано ли каким-либо образом подобное суровое решение с тем, что она является супругой брата Алена Симоняна, адвокат заявил, что "нет, полагаю, что не связано".