Սուրեն Պապիկյանն ու Ռուսլան Ժակսիլիկովը պաշտպանական ոլորտում 2024 թվականի համագործակցության պլանն են ստորագրել 01/23/2024   17:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 23-ին` Ղազախստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում, Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Արարողությունից հետո մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Ղազախստանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Ռուսլան Ժակսիլիկովի հանդիպումը՝ ընդլայնված կազմով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող, անվտանգային և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Երկուստեք արձանագրվել է համագործակցության զարգացման մեծ ներուժը, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջև պաշտպանական ոլորտում 2024 թվականի համագործակցության պլանը, որը ներառում է մի շարք միջոցառումներ Հայաստանում և Ղազախստանում։
18:47 17/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ բազմաթիվ քաղաքացիներ հիմա էլ իրենց երեխաներին դարձնում են այլ երկրի քաղաքացի, որի արդյունքում ազատվում են բանակում ծառայելուց. Պապիկյան (տեսանյութ)
18:37 15/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հետևել է «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի հերթական շահառուների ատեստավորման գործընթացի կրակային փուլի ընթացքին

Армения и Казахстан заявили о большом потенциале сотрудничества в оборонной сфере 01/23/2024   18:02  |  Лента новостей
В рамках официального визита в Республику Казахстан 23 января  в министерстве обороны РК состоялась торжественная церемония встречи министра обороны Республики Армения Сурена Папикяна с участием почетного караула и военного оркестра. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
После церемонии состоялась встреча министра обороны Армении Сурена Папикяна и министра обороны Казахстана, генерал-полковника Руслана Жаксылыкова в расширенном составе.
В ходе встречи обсуждены вопросы армяно-казахского оборонного сотрудничества и безопасности, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Стороны подчеркнули большой потенциал для развития сотрудничества, достигнута договоренность о дальнейшем развитии сотрудничества.
В завершении встречи министры обороны двух стран подписали План сотрудничества между министерствами обороны Республики Армения и Республики Казахстан в оборонной сфере на 2024 год, предусматривающий проведение ряда мероприятий в Армении и Казахстане.
11:29 08/12/2023  |  Лента новостейТокаев принял приглашение Пашиняна посетить Армению с официальным визитом