Գալուզինը Թուրքիայի դեսպանի հետ քննարկել է իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Ուկրաինայում 01/23/2024   12:45  |  Քաղաքական
Երեկ՝ հունվարի 22-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը ընդունել է ՌԴ-ում Թուրքիայի դեսպան Թանջու Բիլգիչին։
«Կայացել է մտքերի փոխանակում Անդրկովկասում, Կենտրոնական Ասիայում և Ուկրաինայում տիրող իրավիճակի շուրջ, հաստատվել է փոխադարձ հանձնառությունը՝ ջանքերի հետագա համակարգմանը՝ ի շահ խաղաղության և կայունության ամրապնդման՝ առաջին հերթին Հարավային Կովկասում: Կողմերը նշել են տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ երկկողմ համագործակցության արդյունավետությունը»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
15:12 06/12/2023  |  ՔաղաքականՌուսաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի ներկայացուցիչների հանդիպումը սահմանին. Զախարովա
13:55 29/11/2023  |  ՔաղաքականՀույս կա՞, որ Փաշինյանը կժամանի Պետերբուրգ՝ հարցրել են Զախարովային
19:15 03/11/2023  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ԱԳ փոխնախարարն ընդունել է Մոսկվայում Իսրայելի դեսպանին՝ վերջինիս խնդրանքով

Заместитель Лаврова обсудил с послом Турции ситуацию на Южном Кавказе и в Украине 01/23/2024   12:21  |  Политика
Заместитель министра иностранных дел Российской Федерации Михаил Галузин 22 января принял посла Турции в Российской Федерации Танжу Бильгича.
"Состоялся обмен мнениями по текущей ситуации в Закавказье, Центральной Азии и на Украине. Подтвержден обоюдный настрой на дальнейшую координацию усилий в интересах укрепления мира и стабильности, прежде всего, на Южном Кавказе. Стороны констатировали эффективность двустороннего взаимодействия по региональной и международной проблематике", - говорится в сообщении, опубликованном на сайте МИД РФ.