Ոստիկանության երեք ծառայող ազատվել է՝ թմրանյութերի օգտագործման պատճառով 01/15/2024   16:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ատեստավորմանը մասնակցած 1 119 ոստիկաններից միայն 189-նն է հաղթահարել գործընթացը։ Ատեստացիան գերօբյեկտիվ է անցկացվել։ Այս մասին հրավիրված ասուլիսում ասաց ՆԳՆ փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ միայն 18 ոստիկան է գերազանց անցել ատեստավորումը, 101-ը՝ լավ, 70-ը՝ բավարար։ Բացի այդ, ոստիկանության 3 ծառայող ազատվել է՝ թմրանյութերի դրական թեստի պատճառով։
14:22 08/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ2023 թ. ընթացքում ոստիկանության 22 ծառայողի նկատմամբ կիրառվել են կարգապահական տույժեր
18:54 29/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ ոստիկանի՝ խիստ նկատողություն հայտարարելու, 4-ին՝ ծառայությունից ազատելու առաջարկ է արվել
15:18 23/12/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության ծառայողն անդամագրվել է ֆինանսական բուրգ հանդիսացող ընկերությունում, կատարել ներդրումներ և ստացել եկամուտ
12:18 21/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԳյումրու բնակիչն իմացել է իր նկատմամբ հետախուզման մասին, մտել է ոստիկանության բաժին, որտեղ նրան ծեծել են, կոտրել ծնոտը, հետո տեղափոխել Արթիկ ՔԿՀ. Իրավապաշտպան
18:48 21/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է Ոստիկանական գվարդիայի ձևավորմանն ուղղված օրենսդրական փաթեթի քննարկումների շարքը
08:23 09/11/2023  |  ՄամուլՈստիկանները հենց փողոցում կկարողանան պարզել` անձը օգտագործել է թմրանյութ ,թե՞ ոչ․«Հրապարակ»
16:10 30/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը 24 ժամյա իրական ռեժիմով հասանելիություն կունենա հասարակական օբյեկտների տեսահսկման համակարգերին
08:16 21/10/2023  |  ՄամուլԱռաջին քայլով պետք է դիմել ճանապարհային ոստիկանություն․ «Փաստ»
08:16 20/10/2023  |  ՄամուլԻնչու են ոստիկանության ոչ բոլոր աշխատակիցները պարգևավճար ստացել. «Ժողովուրդ»
14:55 10/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության Էրեբունու բաժնի պետի օպերատիվ գծով տեղակալը, օպերլիազորը և վկան ծեծի են ենթարկել ձերբակալված անչափահասի պաշտպաններին. դատախազը գործն ուղարկել է դատարան

Трое сотрудников полиции Армении уволены из-за положительного теста на наркотики 01/15/2024   17:14  |  Лента новостей
Только 189 из 1 119 полицейских, участвовавших в аттестации, преодолели процедуру. Аттестация была проведена сверхобъективно. Об этом на пресс-конференции в понедельник сообщила заместитель министра внутренних дел Армении Арпине Саркисян.
По ее словам, только 18 полицейских прошли аттестацию на отлично, 101 – на "хорошо", а 70 – на "удовлетворительно". Кроме того, трое сотрудников полиции были уволены из-за положительного теста на наркотики.
12:25 05/01/2024  |  Лента новостейОколо 40% участников аттестации полицейских в Армении провалили этап тестирования общего раздела - Sputnik Армения