Կառավարության կողմից համայնքներին տրվող դոտացիաները 2024-ի հունվարի 1-ից էականորեն աճում են.ՀՀ վարչապետ 01/15/2024   11:21  |  Մեկնաբանություն
Կառավարության կողմից համայնքներին տրվող դոտացիաները, ինչպես կտեսնեք ստորեւ բերվող հոլովակում, էականորեն աճում են 2024թ. հունվարի 1-ից: Այս մասին գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը.
«Նվազումը միայն Երեւանի եւ Ծաղկաձորի դեպքում է, որտեղ սեփական եկամուտների պոտենցիալն էականորեն մեծ է:
Անկախ սրանից, մենք կոնկրետ ծրագրերով համաչափ աջակցում ենք նաեւ Երեւանին ու Ծաղկաձորին, այդ թվում՝ սեփական եկամուտների աճն ապահովելու հարցում»,- նշված է գրառման մեջ:
10:34 07/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրուճի տաղավարներում տաք գինի էր ուզում փորձել, բայց տաք քրչիկ հյուրասիրեցին (տեսանյութ)

Предоставляемые правительством Армении общинам дотации с 1 января 2024 года значительно увеличиваются - Пашинян 01/15/2024 11:44 | Экономика
Предоставляемые правительством РА общинам дотации, как это следует из ниже опубликованного видеоролика, с 1 января 2024 года значительно увеличиваются. Об этом написал премьер-министр Армении Никол Пашинян в соцсети Facebook.
"Снижение имеет место только в случае с Ереваном и Цахкадзором, где потенциал собственных доходов значительно велик. Независимо от этого мы при помощи конкретных программ соразмерно поддерживаем также Ереван и Цахкадзор, в том числе в вопросе обеспечения наращивания собственных доходов", - отметил Пашинян.