Թուրքիայում հայտնաբերվել է մեկ շաբաթ առաջ անհետացած ռուս զբոսաշրջիկ կնոջ դին 01/12/2024   16:20  |  Միջազգային լրահոս
Անթալիայում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսությունը հաստատել է Թուրքիայում անհետացած ռուս զբոսաշրջիկի դիակը հայտնաբերելու տեղեկությունը։
«Անթալիայում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսության աշխատակցի հետ հեռախոսազրույցում Անթալիայի նահանգի Քեմեր քաղաքի ոստիկանության ներկայացուցիչը հաստատել է տեղեկությունը, որ անտառային տարածքում որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1983 թվականին ծնված ռուս զբոսաշրջիկի դին, որը հունվարի 4-ից անհետ կորած էր համարվում։ Ըստ աղբյուրի՝ պարզվում են ռուս կնոջ մահվան հանգամանքները, կատարվում են քննչական միջոցառումներ։
19:27 11/01/2024  |  ՔաղաքականԹուրքիայի ու Ռուսաստանի հարաբերություններում սառը քամիներ են սկսել փչել․ Ստեփան Դանիելյան
00:02 10/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիայում 4,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել
19:58 08/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի գրասենյակի նախկին ղեկավարը նշանակվել է ՍԾՏՀԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ
17:48 08/01/2024  |  Միջազգային լրահոսՆոր երկրաշարժ՝ Թուրքիայի Մալաթիայում
14:10 08/01/2024  |  ՏնտեսությունԹուրքիայում կտրուկ աճել է սնանկացած կամ փակված ընկերությունների թիվը
21:44 07/01/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի տրանսպորտի նախարարությունում հայտարարել է, թե «Զանգեզուրի միջանցքը» կստեղծվի 2028 թվականին

В Турции нашли тело пропавшей неделю назад российской туристки 01/12/2024 16:38 | Международные новости
Генконсульство РФ в Анталье подтвердило РИА Новости гибель пропавшей в районе турецкого курорта Кемер российской туристки, обстоятельства гибели женщины уточняются.
"В телефонном разговоре с сотрудником Генконсульства России в Анталье представитель полиции города Кемер провинции Анталья подтвердил информацию о том, что в результате поисковых усилий в лесном массиве Кемера найдено тело пропавшей 4 января российской туристки 1983 года рождения. По его словам, обстоятельства гибели россиянки уточняются, проводятся следственные мероприятия", - сообщили в дипмиссии.