Ուղևորը վատացել է, ինքնաթիռը ստիպված է եղել արտակարգ վայրէջք կատարել Սուրգուտում 12/22/2023   16:27  |  Միջազգային լրահոս
Եկատերինբուրգից Բլագովեշչենսկ թռչող ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել Սուրգուտում՝ ուղևորներից մեկի վատառողջ լինելու պատճառով։ Այս մասին Риа-ին հայտնել են ՌԴ ՆԳՆ Ուրալի դաշնային շրջանի տրանսպորտի վարչության մամուլի ծառայությունից։
Նշվում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել նախօրեին՝ ժամը 22.45-ին։ Վատառողջ տղամարդուն օդանավակայանից տեղափոխել են Սուրգուտի հիվանդանոցներից մեկը։
Իր հերթին, Shot տելեգրամյան ալիքը գրել է, որ նշված ուղևորը հանկարծակի վատացել է, կորցրել գիտակցությունը և մի պահ դադարել է կենդանության նշաններ ցույց տալ։
Ural Airlines ավիաընկերության մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ ուղևորը ողջ է, և բժիշկները նրան անհրաժեշտ օգնություն են ցուցաբերում։
22:08 30/08/2023  |  ԱնցուդարձԲորտուղեկցորդուհին պատմել է, թե ինչպես անվճար ավելի շատ իրեր անցկացնել ինքնաթիռ
14:03 27/08/2023  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայից Մինվոդի թռչող Airbus-ն ահազանգ է հնչեցրել
17:52 12/08/2023  |  Միջազգային լրահոսԿալինինգրադի մարզում ՍՈւ-30 ինքնաթիռ է կործանվել. անձնակազմը զոհվել է

Самолет экстренно сел в Сургуте из-за плохого самочувствия пассажира 12/22/2023   16:39  |  Международные новости
Самолет "Уральских авиалиний", следовавший из Екатеринбурга в Благовещенск, экстренно сел в Сургуте (ХМАО) из-за плохого самочувствия пассажира, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу управления на транспорте МВД России по УрФО.
"Действительно, вчера в 22.45 (20.45 мск) в аэропорту Сургута экстренно совершил посадку самолет "Уральских авиалиний", следовавший из Екатеринбурга в Благовещенск, по причине ухудшения состояния здоровья одного из пассажиров. По предварительным данным, какой-либо криминальной составляющей в этой истории нет, из аэропорта мужчину госпитализировали в одну из местных больниц", – сказал собеседник агентства.
Ранее Telegram-канал SHOT писал, что пассажиру самолета, летевшего из Екатеринбурга в Благовещенск, резко стало плохо, он потерял сознание и, как посчитали очевидцы, перестал подавать признаки жизни. В сводках новостей мужчину и вовсе называли умершим.
"Пассажир не умер, его забрала скорая помощь, сейчас все у него в порядке", – сообщили РИА Новости в пресс-службе "Уральских авиалиний".