Փաշինյանը կմեկնի՞ Սանկտ Պետերբուրգ. Նազելի Բաղդասարյանի արձագանքը 12/20/2023   18:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական Երեւանը չի շտապում հայտարարել՝ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սանկտ Պետերբուրգ մեկնելու հրավերը, թե ոչ։
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր այցերը լուսաբանվում են, եթե նման որոշում լինի՝ կտեղեկացնենք։ Այս մասին «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը՝ ավելացնելով. «այս պահին դեռ որևէ հստակ որոշման մասին չեմ կարող խոսել»։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ ակնկալում է հանդիպել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հետ դեկտեմբերի վերջին Սանկտ Պետերբուրգում՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ավանդական ոչ պաշտոնական հանդիպման և Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօրվա ճեպազրույցում հույս է հայտնել, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կօգտվի Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի հրավերից և դեկտեմբերի 25-26-ին կժամանի Սանկտ Պետերբուրգ։ Մարիա Զախարովան ընդգծել է, որ Հայաստանի վարչապետի նման այցը հնարավորություն կտա «բարձրաձայնել բոլոր հետաքրքրող հարցերը»։
Նշենք, որ ՀՀ բարձր ղեկավարությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի, Ալեն Սիմոնյանի, Արարատ Միրզոյանի, Սուրեն Պապիկյանի մակարդակով վերջին ամիսներին չի մասնակցել տարբեր ֆորմատներով հանդիպումներին, ինչի մասին հայտարարվել է նախապես։
17:36 20/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր նպատակն այն է, որ մարդը՝ Հայաստանում ապրելով, հարմարավետ զգա. վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է Հայաստանի ժողովրդագրական ռազմավարության նախագիծը
14:32 20/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳիտության ու կրթության մեջ ենք տեսնում Հայաստանի ապագայի ռազմավարական պլանավորումը․ Փաշինյան
08:12 20/12/2023  |  ՄամուլԻշխանությունը ընտրությունների շեմին որոշել է բավարարել ձայն բերողների սոցիալական վիճակը․«Հրապարակ»

Пресс-секретарь премьера Армении ответила на вопрос, поедет ли Пашинян в Санкт-Петербург 12/21/2023   09:22  |  Лента новостей
Официальный Ереван не спешит сообщать о том, принял ли премьер-министр Армении Никол Пашинян приглашение поехать в Санкт-Петербург или нет.
"Все визиты премьер-министра РА Никола Пашиняна освещаются. Мы проинформируем, если такое решение будет принято", - сообщила в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" пресс-секретарь премьера РА Назели Багдасарян.
"На данный момент я не могу говорить о каком-либо конкретном решении", - добавила она.
Ранее президент РФ Владимир Путин заявил, что рассчитывает увидеться  с главами стран СНГ в конце декабря на заседании Высшего Евразийского экономического совета и традиционной неформальной встрече лидеров СНГ в Санкт-Петербурге.
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова накануне заявила, что Москва исходит из того, что  премьер-министр Армении Никол Пашинян воспользуется приглашением президента РФ и приедет 25-26 декабря в Санкт-Петербург. Там, по ее словам, можно было бы поднять все интересующие вопросы.
Отметим, что высшее руководство РА на уровне премьера, спикер парламента, главы МИД и министра обороны в последние месяцы не участвовало во встречах различного формата, о которых было анонсировано заранее.
16:27 18/12/2023  |  Лента новостейВице-премьер Армении Мгер Григорян принял участие в заседании Совета глав правительств стран СНГ в Москве
14:27 29/11/2023  |  Лента новостейВ Кремле прокомментировали возможность контактов Путина и Пашиняна
13:21 29/11/2023  |  Лента новостейЗаседание высшего совета ЕАЭС пройдет 25 декабря в Санкт-Петербурге, в повестке более 20 вопросов