Առնվազն 23 հաստատված բանտարկյալ դեռ Բաքվում է, որից 14-ը քաղաքացիական անձինք են. Արտակ Բեգլարյան 12/14/2023   15:04  |  Մեկնաբանություն
Ամեն դեպքում, լավ է, որ Բաքվի գերությունից 32 հայ վերադարձավ հայրենիք։ Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը։
«Այնուամենայնիվ, առնվազն 23 հաստատված բանտարկյալ դեռ այնտեղ է։
Նրանցից 14-ը քաղաքացիական անձինք են, որոնք գերեվարվել են ինչպես 2020-ին, այնպես էլ 2023-ին։
Կարծում եմ՝ 20-ն Արցախից է։
Նրանք բոլորը պետք է ազատ արձակվեն միջազգային ճնշման ներքո»։
13:24 14/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳերությունից Հայաստան վերադարձած անձանցից ոչ մեկը քաղաքացիական բուժկենտրոն չի տեղափոխվել. Ավանեսյան
13:13 14/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենադարձված գերիների մի մասն արդեն հարցաքննվում է
08:23 14/12/2023  |  ՄամուլԱդրբեջանում դեռ տասնյակ գերիներ ունենք․«Հրապարակ»
18:18 13/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենաբարդը վերջին օրերին էին, անունները կային, իրենք՝ չէ, թշնամին է, եթե մտադրությունը փոխեր ի՞նչ կարող էինք անել. Զույգաղբյուրում սպասում են գերությունից վերադարձող 4 համագյուղացիներին
16:00 13/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ31 զինծառայողներ և սեպտեմբերին ԼՂ-ում գերեվարված 1 զինծառայող հատել են Ադրբեջան-Հայաստան սահմանը եւ գտնվում են Հայաստանում․ Փաշինյանն անուններ է հրապարակել

Бегларян: по меньшей мере 23 армянина все еще остаются в азербайджанском плену, 14 из них – гражданские лица 12/14/2023 15:17 | Комментарий
В любом случае хорошо, что 32 армянина вернулись из бакинского плена на родину. Об этом написал бывший госминистр Арцаха Артак Бегларян в своем микроблоге в X.
"Тем не менее по меньшей мере 23 подтвержденных пленных все еще там. 14 из них – гражданские лица, которые были захвачены в плен как в 2020 году, так и в 2023 году. Думаю, что из них 20 - из Арцаха. Все они должны быть освобождены под давлением международного сообщества", - написал он.