ՌԴ քաղաքացի 19-ամյա Յուլյան քննչական գործողություններին մասնակցելուց հետո խնդրել է իրեն տանել զուգարան. պատուհանից դիմել է փախուստի և վնասվածքներ ստացել 12/13/2023   11:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթով իրականացվող նախաքննության շրջանակներում, 2023 թվականի դեկտեմբերի 12-ին, ձերբակալված անձի և նույն քրեական վարույթով տուժող, ՌԴ քաղաքացի Յու․ Մաքսիմովսկայայի միջև տեղի է ունեցել առերես հարցաքննություն, որի ավարտից հետո՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, Յու. Մաքսիմովսկայան խնդրել է գնալ զուգարան։ Վերջինիս քննիչը ուղեկցել է քննչական բաժնի աղջիկների համար նախատեսված զուգարան և սպասել դռան դիմաց: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Մտնելով ներս՝ Յ. Մաքսիմովսկայան զուգարանում առկա փոքր պատուհանից փորձել է դիմել փախուստի և ընկել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության՝ ձերբակալված անձանց պահելու վայրի զբոսանքի համար նախատեսված հատվածում առկա ցանցե տանիքին՝ ստանալով մարմնական վնասվածք: Յու.Մաքսիմովսկայան տեղափոխվել է Էրեբունի բժշկական կենտրոն:
Համաձայն բժշկական հաստատությունից ստացված տեղեկանքի՝ վերջինիս մոտ ախտորոշվել է L2 և L3 ողերի մարմինների կոմպրեսիոն կոտրվածք:
Դեպքի առթիվ 2023 թվականի դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական  բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-506-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական առաջին բաժնի վարույթում քննվող քրեական վարույթով, որը նախաձեռնվել էր դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 22:00-ից մինչև 23:30-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքի կենտրոնում՝ Թումանյան և Մաշտոց փողոցներում, ՌԴ երկու քաղաքացիների կողմից առերևույթ խուլիգանական արարքներ կատարելու դեպքի առթիվ, Յու․ Մաքսիմովսկայան ունի մեղադրյալի կարգավիճակ, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանքը։

Обвиняемая в хулиганстве трэш-блогер Максимовская пыталась сбежать из отдела СК в Ереване через окно туалета 12/13/2023   12:40  |  Криминальная хроника
19-летняя гражданка РФ Юлия Максимовская пыталась сбежать из здания следственного отдела через окно туалета, сообщает пресс-служба СК РА.
Сообщается, что в рамках уголовного производства, находящегося в ведении СК, 12 декабря 2023 года между задержанным и потерпевшей по уголовному делу, гражданке РФ Ю. Максимовской состоялась очная ставка. После ее завершения, около 21:30 Ю. Максимовская попросилась в туалет. Следователь сопроводил ее и остался ждать у двери.
Девушка попыталась сбежать через маленькое окно туалета, но упала на сетку над зоной прогулки для задержанных лиц. Ее с травмами доставили в медцентр "Эребуни". Согласно полученной из медучреждения справке по результатам обследования, у нее диагностировали компрессионный перелом двух позвонков.
По факту в следственном отделе административных районов СК РА по Еревану 12 декабря было инициировано уголовное производство по ч. 1 ст. 44-506- УК РА. Произведен осмотр места происшествия.
В СК напомнили, что Максимовская имеет статус обвиняемой в рамках уголовного дела по факту совершения двумя гражданами РФ хулиганских деяний на улице Туманяна и пр.Маштоца в центре Еревана 8 декабря с.г., в период 22:00-23:30. В отношении нее избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.