Ադրբեջանի կողմից առևանգված պայմանագրային զինծառայող Գագիկ Ոսկանյանը դատապարտվեց 18 տարվա ազատազրկման 12/07/2023   16:38  |  Քաղաքական
Ադրբեջանում Գյանջայի ծանր հանցագործությունների դատարանի դատավոր Աբդուլա Մամեդովը հրապարակեց գերեվարված Գագիկ Ոսկանյանի դատավճիռը։ Նա դատապարտվեց 18 տարվա ազատազրկման՝ հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ մեղադրող դատախազը պահանջել է Քարվաճառում առևանգված Գագիկ Ոսկանյանին դատապարտել 18 տարվա ազատազրկման։
Հիշեցնենք, որ վարժական հավաքների մեկնած Գագիկ Ոսկանյանը առևանգվել է ադրբեջանցիների կողմից այս տարվա օգոստոսի 16-ին։
15:51 07/12/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի կողմից գերեվարված պահեստազորային զինծառայող Գագիկ Ոսկանյանի համար դատախազը 18 տարվա ազատազրկում է պահանջում
11:02 07/12/2023  |  ՔաղաքականԲաքվում մեկնարկել է գերեվարված պահեստազորային զինծառայող Գագիկ Ոսկանյանի գործով հերթական դատական նիստը
12:00 04/12/2023  |  Դատական ռեպորտաժներԳագիկ Ոսկանյանի դեմ շինծու գործով առաջին նիստը հետաձգվեց
10:56 04/12/2023  |  Դատական ռեպորտաժներԱդրբեջանում մեկնարկել է Գագիկ Ոսկանյանի դեմ շինծու գործով դատական նիստը
15:50 30/11/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանցիների կողմից գերեվարված Գագիկ Ոսկանյանի դեմ շինծու գործով դատական նիստը հետաձգվել է. անհայտ պատճառներով նրան չեն բերել դատարան

Очередное издевательство над правосудием: армянского пленного Гагика Восканяна в Азербайджане приговорили к 18 годам заключения 12/07/2023   16:50  |  Политика
Баку устроил очередной судебный фарс. Азербайджанский т.н. "суд" приговорил захваченного в плен армянского резервиста Гагика Восканяна к 18 годам лишения свободы по сфабрикованному против него делу.
Ранее прокурор на показательном судилище в Азербайджане потребовал для пленного армянского резервиста Гагика Восканяна 18 лет лишения свободы.
В целях нахождения участника тренировочного сбора велись поисковые работы. Позже стало известно, что участник сборов был захвачен в плен азербайджанцам.