Լևոն Քոչարյանն ու Տիգրան Պարսիլյանը երդվեցին ու ստանձնեցին պատգամավորական մանդատը (տեսանյութ) 11/14/2023   10:32  |  Քաղաքական
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր սկսել է իր հերթական քառօրյա նիստերը։
Նիստն այսօր սկսվեց կյանքից անժամանակ հեռացած ՔՊ-ական պատգամվոր Մաթևոս Ասատրյանի հիշատակը մեկ րոպե լությամբ հարգելով։ Նրա և լիրազորությունները վաղաժամ դադարեցրած «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանի վայր դրած մանդատներն տրվել են «Հայաստան» Դաշինքի ընտրական ցուցակի հաջորդ թեկնածուին՝ Լևոն Քոչարյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաջորդ թեկնածու Տիգրան Պարսիկյանին։ ՔՊ-ական
Լիազորությունները վաղաժամ դադարեցրած 2 նոր թեԱԺ-ն այսօր 2 նոր պատգամավորներով է համալրվ
Նախ Տիգրան Պարսիլյանը Ազգային ժողովում երդվեց ու ստանձնեց պատգամավորական մանդատը։
Ապա նաև Լևոն Քոչարյանը Ազգային ժողովում երդվեց ու ստանձնեց պատգամավորական մանդատը․ «Հանուն համազգային նպատակների իրականացման և հայրենիքի հզորացման ու բարգավաճման` երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջեւ ունեցած պարտավորություններս, պահպանել ՀՀ Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել ՀՀ ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, անել ամեն ինչ քաղաքացիական համերաշխության, ազգային ու համամարդկային արժեքների պահպանման համար»։ Նշենք, որ Լևոն Քոչարյանը փոքր -ինչ ուշացել էր նիստից։
17:44 06/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Քոչարյանին ՔԿՀ-ից ազատ արձակելը ձգձգում են
10:35 18/10/2023  |  ՔաղաքականԼևոն Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը կքննվի այսօր. Մասիս Մելքոնյանը մերժել է հետաձգման միջնորդությունը

Левон Кочарян и Тигран Парсилян принесли присягу и стали депутатами парламента Армении 11/14/2023   10:53  |  Политика
Левон Кочарян, сын второго президент РА Роберта Кочаряна,  принес присягу и стал депутатом Национального Собрания Армении от оппозиционной фракции "Армения".
“Во имя осуществления общенациональных целей, укрепления и процветания Отечества клянусь добросовестно выполнять свои обязательства перед народом, соблюдать Конституцию и законы Республики Армения, способствовать защите суверенитета и интересов Республики Армения, делать все для сохранения гражданского согласия, национальных и общечеловеческих ценностей”, - зачитал клятву Кочарян.
До него присягу принес также новый депутат парламента Армении от правящей партии "Гражданский договор" Тигран Парсилян. Он заменил в парламенте бывшего депутата от правящей партии Матевоса Асатряна, скоропостижно скончавшегося неделю назад. Сегодняшнее заседание НС началось с минуты молчания в память о Матевосе Асатряне.