ՀՀ ՊՆ-ն արձագանքել է Ֆրանսիայից ռազմական տեխնիկայի ենթադրյալ փոխադրումների մասին լուրերին 11/13/2023   16:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ-ն արձագանքում է՝ Ֆրանսիայից տազմական տեխնիկայի ենթադրյալ փոխադրումների մասին լուրերին։
Մասնավորապես, տելեգրամյան մի շարք ալիքներում տեղեկություններ և լուսանակարներ են տարածվել՝ Ֆրանսիայի կողմից Հայաստան ենթադրյալ ռազմական տեխնիկայի ուղարկման վերաբերյալ։ Նշվում է, թե Ֆրանսիան մեծ քանակությամբ «Բաստիոն» բազմաֆունկցիոնալ զրահամեքենաներ և դրանց համար նախատեսված սարքավորումներ է ուղարկել Հայաստան։
«Հայաստանի և Ֆրանսիայի՝ պաշտպանության բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններից և հայտարարություններից զատ այս պահին որևէ լրացուցիչ տեղեկություն չենք կարող հայտնել»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը՝ արձագանքելով լուրերին։
21:30 02/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ դժվար էր, բայց նաև՝ անչափ հետաքրքիր. կապիտան Արմինե Գրիգորյան
17:48 31/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել «Պատիվ ունեմ» ծրագրի 2023 թ-ի շրջանավարտների ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանությունը. ՊՆ
21:06 23/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակն է հայ-ֆրանսիական ռազմական համագործակցությունը դնել ինստիտուտցիոնալ հիմքերի վրա. Պապիկյան (տեսանյութ)
08:27 12/10/2023  |  ՄամուլՀակակոռուպցիոն կոմիտեն ընկել է բանակին ապրանք մատակարարող ընկերությունների տնօրենների հետեւից. «Ժողովուրդ»
16:46 05/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակել են Նորաբակի հատվածում դիրքեր սնունդ մատակարարող մեքենայի ուղղությամբ
23:40 04/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊապիկյանը Ֆրանսիայի դեսպանի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը

В Минобороны Армении отреагировали на сообщения о поставках бронемашин из Франции 11/13/2023   17:19  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении отреагировало на сообщения о поставке французских бронеавтомобилей "Бастион" в Армению.
В  частности, в соцсетях и Telegram-каналах появились публикации о предполагаемых поставках французских бронемашин Армении. Отмечается, что Франция направила Армении французские бронеавтомобили "Бастион" и оборудование к ним.
"Помимо официальных сообщений и заявлений относительно сотрудничества Армении и Франции в сфере обороны, мы на данный момент какой-либо дополнительной информации предоставить не можем", - сообщил "ФактИнфо" пресс-секретарь оборонного ведомства Армении Арам Торосян.
16:11 10/11/2023  |  ПолитикаПашинян назвал "отличными" переговоры с Макроном в Париже
09:28 10/11/2023  |  Лента новостейПашинян с супругой принял участие в официальном ужине от имени президента и первой леди Франции