Բաքվում շարունակվում է ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ շինծու գործով դատավարությունը 10/17/2023   10:46  |  Քաղաքական
Բաքվում շարունակվում է ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ շինծու գործով դատական նիստը, որը նախագահում է Բաքվի ռազմական դատարանի նախագահ Զեյնալ Աղաևը։ Վագիֆ Խաչատրյանի իբրև փաստաբանը, որը նախորդ նիստի ընթացքում քնել էր, հրաժարվել է Խաչատրյանի պաշտպանությունից։
Կեղծ մեղադրանքի համաձայն՝ Վագիֆ Խաչատրյանն իբր եղել է Սամվել Բաբայանի վարորդն ու մասնակցել է «Խոջալուի դեպքերին»։ Ինքը՝ Սամվել  Բաբայանը, կարողացել է անարգել հատել Արցախի սահմանն ու գալ Հայաստան. ադրբեջանցիները նրան չեն բռնել։
17:29 30/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՕգնեք վերադարձնել հորս Բաքվից. Վագիֆ Խաչատրյանի դուստրը՝ Փարիզի քաղաքապետին
21:24 29/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ը մերժել է Հայաստանի՝ Ադրբեջանի դեմ Վագիֆ Խաչատրյանի վերաբերյալ պահանջը

В Баку продолжается чудовищный судебный фарс над похищенным азербайджанцами 68-летним Вагифом Хачатряном 10/17/2023 11:08 | Политика
В Баку продолжается чудовищный судебный фарс над 68-летним Вагифом Хачатряном, похищенным с незаконно установленного в Лачинском коридоре азербайджанского КПП.
Председательствует на этом судебном фарсе глава военного суда Баку Зейнал Агаев. Псевдоадвокат, который на прошлом заседании заснул, отказался от защиты Вагифа Хачатряна.
68-летний Вагиф Хачатрян, направлявшийся в сопровождении МККК на лечение в Армению, был похищен азербайджанскими пограничниками 29 июля с незаконно установленного в Лачинском коридоре "КПП". Хачатрян был доставлен в Баку, где его обвинили в тяжком преступлении по сфабрикованному делу.