Կազմակերպվում է Թել Ավիվ - Երևան հատուկ չվերթ՝ անվտանգության ապահովման նկատառումներից ելնելով ՀՀ քաղաքացիների և նրանց ընտանիքի անդամների ՀՀ կամավոր տեղափոխմանն աջակցելու նպատակով․ ԱԳՆ 10/16/2023   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ կառավարության կողմից կազմակերպվում է Թել Ավիվ - Երևան հատուկ չվերթ՝ անվտանգության ապահովման նկատառումներից ելնելով մեր քաղաքացիների և նրանց ընտանիքի անդամների ՀՀ կամավոր տեղափոխմանն աջակցելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Նշենք, որ չվերթում ներառված անձանց ցանկը կազմվել է Իսրայելում ՀՀ դեսպանություն և ՀՀ ԱԳՆ ներկայացված դիմումների հիման վրա՝ ըստ դիմելու ժամանակագրության, երեխաների առկայության և ընտանիքին չբաժանելու սկզբունքով:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, այդ թվում՝ Իսրայելում ՀՀ դեսպանության միջոցով, հետևում է իրավիճակի զարգացումներին և ըստ անհրաժեշտության կձեռնարկի լրացուցիչ քայլեր։
Նաև հայտնում ենք, որ այս պահի դրությամբ ռազմական գործողությունների հետևանքով տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիների և հայերի առկայության վերաբերյալ տվյալներ չկան»,- նշված է հաղորդագրությունում։
19:12 15/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԲլինքենը կրկին կայցելի Իսրայել
17:58 15/10/2023  |  Միջազգային լրահոսՀԱՄԱՍ-ը կոչնչացվի․ Նեթանյահու
14:49 15/10/2023  |  Միջազգային լրահոսՀԱՄԱՍ-ը նշել է գերեվարված խաղաղ բնակիչներին ազատ արձակելու պայմանը
10:28 15/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԳազայի հատվածում զոհերի թիվն անցնում է 2,3 հազարը, ավելի քան 9,7 հազար տուժել է
10:14 15/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելը հարվածներ է հասցրել Հալեպի օդանավակայանին
23:40 14/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելական բանակը հայտարարել է լայնածավալ ցամաքային գործողություն սկսելու մասին
16:41 14/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելում բողոքի ակցիաներ են. պահանջում են վարչապետի հրաժարականը

Власти Армении организуют спецрейс для вывоза граждан РА из Израиля 10/16/2023 11:58 | Лента новостей
Правительство РА по соображениям безопасности 16 октября организует спецрейс Тель-Авив-Ереван с целью содействия добровольному переезду в Армению наших граждан и членов их семей. Об этом сообщает МИД Армении.
Ведомство отмечает, что список лиц, включенных в рейс, был составлен на основании заявлений, поданных в посольство Армении в Израиле и МИД РА с учетом хронологии подачи обращений, наличия детей и принципа неразлучения с семьей.
МИД Армении, в том числе через посольство РА в Израиле, следит за развитием ситуации и при необходимости предпримет дополнительные шаги.
Ведомство также сообщает, что сведений о наличии граждан Армении и армян среди пострадавших в результате военных действий на данный момент нет.