Ադրբեջանի ԶՈ-ն կրակ է բացել Վերին Շորժայի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի․ կա վիրավոր 08/14/2023   21:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 14-ին` ժամը 19։50-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Վերին Շորժայի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, որի հետևանքով վիրավորվել է զինծառայող Ս. Դ.-ն։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Զինծառայողի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր։
21:09 11/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանային Արավուս գյուղի բնակիչները վառելիք ու սերմացու չունեն՝ վար ու ցանքսի համար
17:41 29/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել հավաք-խորհրդակցություն
21:13 28/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիներն այսօր երկու անգամ կրակ են բացել Երասի գործարանի ուղղությամբ. Երեխաները վազել, մտել են ծառի տակ. սահմանապահ Երասխի բնակիչ
15:50 28/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներԶինվորականների վիճակը բավարար է, կյանքին վտանգ չի սպառնում. ՀՀ ՊՆ խոսնակ
11:02 28/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱռինջի մոտ ՊՆ-ի ՈւԱԶ է կողաշրջվել. երկու վիրավոր կա. shamshyan.com

Армянский военнослужащий ранен в результате обстрела со стороны ВС Азербайджана - Минобороны 08/14/2023 22:00 | Актуальная тема
ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике, ранен армянский военнослужащий. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"14 августа около 19:50 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия в направлении армянских позиций, расположенных в районе Верин Шоржа, в результате чего ранение получил военнослужащий С. Д.", - говорится в сообщении.