Արցախի ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի կեղծ տեղեկությունը 07/11/2023   10:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 10-ին բազմիցս խախտել են հրադադարը կրակ բացելով Արցախի Հանրապետության Ասկերանի և Մարտունու շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Պաշտպանության նախարարությունը։
Կեղծ է նաև Ադրբեջանի ՊՆ պնդումը իրենց գործողությունների արդյունքում իբրև թե դադարեցված ինժեներական աշխատանքների մասին։
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք նախորդիվ Ադրբեջանի ՊՆ ստահոդ հայտարարությունները նպատակ ունեն արդարացնել գյուղատնտեսական աշխատանքները խափանելու նպատակով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների և գյուղատնտեսական տեխնիկայի ուղղությամբ պարբերաբար բացվող կրակը։ Հուլիսի 10֊ին` ժամը 9։30֊ից ժամը 10։45֊ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սարուշեն համայնքի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ։
18:34 17/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի Պն-ն, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը․ ԱՀ ՊՆ
09:46 16/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊԲ ստորաբաժանումներն ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել. Արցախի ՊՆ

Минобороны Арцаха разоблачило очередную дезинформацию Баку и назвала цель лживых вбросов 07/11/2023 10:52 | Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы 10 июля подразделения Армии обороны неоднократно нарушили режим прекращения огня, открыв огонь в направлении азербайджанских позиций на оккупированных территориях Аскеранского и Мартунинского районов Республики Арцах - это очередная дезинформация. Ложным также является заявление МО Азербайджана о якобы пресечении ими инженерных работ. Об этом говорится в заявлении пресс-службы оборонного ведомства Республики Арцах.
Как сообщалось ранее, лживые вбросы министерства обороны Азербайджана направлены на то, чтобы оправдать обстрелы, которым регулярно подвергаются граждане Республики Арцах и сельскохозяйственная техника с целью срыва сельскохозяйственных работ, отметили в ведомстве.
Минобороны Арцаха также сообщает, что 10 июля с 9:30 до 10:45 азербайджанские подразделения открыли огонь из стрелкового оружия по комбайну, выполнявшему сельскохозяйственные работы на полях общины Сарушен.