Հակառակորդի կրակոցներից վիրավորված 2 հնդիկներն այս պահին վիրահատվում են. Նաիրի Սարգսյան 06/14/2023   13:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կրակոցներից վիրավորված 2 հնդիկները այս պահին վիրահատվում են: Այս մասին հայտնում է Նաիրի Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական ԶՈՒ-երը ժամը 11:45-ի սահմաններում, նույն ուղղությամբ կրակ է բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում են ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի: ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 15-րդ կետերի, 264-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
19:41 12/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ-ը հայտարարել է թափուր աշխատատեցերի համար մրցոիյթ
14:59 12/06/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ՝ կիրառելով նաև ականանետ

Двух иностранцев, раненных от огня азербайджанских ВС, оперируют – Наири Саркисян 06/14/2023   13:12  |  Лента новостей
Двух индийцев, раненных в результате обстрела со стороны азербайджанских ВС, в эти минуты оперируют. Об этом сообщил Наири Саркисян.
ВС Азербайджана накануне вели огонь по металлургическому заводу, строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций. В результате обстрела был поврежден гражданский автомобиль и другой объект.
Сегодня ВС Азербайджана вновь открыли огонь по металлургическому заводу, строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций.
В результате обстрела двое иностранных граждан получили ранения, сообщили в МО Армении.
По факту обстрела гражданского объекта Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по пп. 7 и 15 ч. 2 ст. 155, п.4 ч, 2 ст. 264 УК РА.