Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Կախակնի հատվածում ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող տեխնիկայի ուղղությամբ. ՊՆ 06/06/2023   17:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 6-ին՝ ժամը 15:45-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Կախակնի հատվածում ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող տեխնիկայի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ-ից։
Ժամը 17:00-ի դրությամբ առաջնագծում իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է:
15:03 06/06/2023  |  Վերլուծություններ2023թ. առաջին եռամսյակում կառավարությունը թերակատարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության կարևոր ծրագրերի իրականացումը
18:12 05/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսի 5-ին ՀՀ ԶՈՒ-ում հանդիսավորությամբ մեկնարկել է զինծառայողների ատեստավորման գործընթացը
11:24 03/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ՊՆ-ն ապատեղեկատվություն է տարածում. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է
20:26 02/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի տեղակալի հետ քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը

ВС Азербайджана открыли огонь по армянской технике при проведении инженерных работ в Гегаркунике 06/06/2023   17:19  |  Лента новостей
ВС Азербайджана открыли огонь по технике, проводившей инженерные работы в Гегаркуникской области. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"6 июня в 15:45 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по технике, проводившей инженерные работы на участке Кахакн", - говорится в сообщении.
В ведомстве также сообщили, что с армянской стороны потерь нет. По состоянию на 17:00 ситуация на передовой сравнительно стабильная.