Երեկ Երևանում կնոջ կողմից իր մանկահասակ երեխայի հետ շենքից ցած նետվելու դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել. ՔԿ 06/02/2023   10:57  |  Քրեական խրոնիկոն
2023թ․ հունիսի 01-ին` ժամը 12:25-ին, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության օտերատիվ կառավարման կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Սվաճյան փողոցի շենքերից մեկի հարկերից մեկից մայրը և երեխան ընկել են: Այս մասին հայտնում է ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Հարավ-Արևմտյան թաղամասի 29-ամյա բնակչուհին, որպես հյուր գտնվելով Սվաճյան փողոցի նշված շենքի 6-րդ հարկի բնակարաններից մեկում, ննջասենյակի պատուհանից իր մոտ 11-ամսական տղայի՝ հետ ցած ներտվելու եղանակով ինքնասպան է եղել:
Նույն օրը, ավելի ուշ, «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել, որ նշված շենքի բակից իրենց մոտ տեղափոխված երեխան, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն) և 162-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը) նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություններ:
Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Որպես վկա հարցաքննվել են կնոջ մերձավոր ազգականները, դեպքի վայր հանդիսացող շենքի բնակիչները:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում տեղի ունեցած պատճառները, հանգամանքները բացահայտելու ուղղությամբ։
15:11 01/06/2023  |  Արտակարգ պատահարներ11 ամսական երեխան ընկել է բարձր հարկից ու ժամեր անց հիվանդանոցում մահացել
16:44 30/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է լրագրող Գայանե Թերզյանը
23:01 24/05/2023  |  Միջազգային լրահոսՄահացել է երգչուhի Թինա Թյորները
21:46 23/05/2023  |  Արտակարգ պատահարներՇիրակի մարզում զգեստապահարանն ընկել է 5-ամյա աղջնակի գլխին
19:34 21/05/2023  |  Արտակարգ պատահարներ10-ամյա աղջիկը վրաերթի է ենթարկվել․ 38-ամյա վարորդը ներկայացել է բաժին և խոստովանել է
10:31 17/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴպրոցի բակում ծառը կոտրվել և ընկել է. տուժածներ չկան
21:36 16/05/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱզատության պողոտայում «Օպել»-ի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 14-ամյա տղային
20:00 11/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՇտապ օգնության աշխատակիցները Երևանի Արցախի պողոտայում կիսամերկ նորածին են գտել

Молодая женщина с младенцем выбросилась из окна в Ереване, возбуждено уголовное дело - СК 06/02/2023   11:39  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти 29-летней женщиные и ее малолетнего ребенка в Ереване. Об этом сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
По данным СК, сообщение о трагическом поступило накануне в 12:25 из центра оперативного управления полиции МВД РА. Выяснилось, что 29-летняя женщина, находясь в гостях в одной из квартир на 6-м этаже здания на ул. Свачяна в Ереване, совершила самоубийство, выбросившись вместе с ребенком из окна спальни.
В тот же день из медцентра "Сурб Аствацамайр" поступило сообщение о том, что ребенок, доставленный к ним в клинику со двора указнаного дома, скончался, не приходя в сознание.
По данному факту инициировано уголовное производство по признакам убийства и доведения до самоубийства, произведен осмотр места происшествия, назначена судмедэкспертизы. В качестве свидетелей допрошены родственники погибшей, жители дома. Предпринимаются меры для установления причин и обстоятельств произошедшего.