Թշնամին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Կուտականի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ՊՆ 05/23/2023   08:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 23-ին՝ ժամը 00:20-01:10-ը, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Կուտականի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Ժամը 08:00-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
19:13 21/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն՝ հղում անելով Հայաստան - Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հրամայականներին մերժել է ԱՍԱԼԱ-ի մարտիկին հուաղրկավորել Եռաբլուրում
21:48 19/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ զինծառայողը թիրախային մենահատ կրակոց է արձակել հայ զինծառայողի ուղղությամբ
10:33 18/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՊՆ-ին ամրացված հողամասը 2011 թ. օտարվել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Արշալույս Փայտյանին. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям в районе Кутакана - Минобороны 05/23/2023   09:07  |  Лента новостей
ВС Азербайджана ночью открыли огонь по армянским позициям в районе села Кутакан Гегаркуникской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"23 мая с 00:20 до 01:10 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям, расположенным в районе Кутакана. С армянской стороны потерь нет", - говорится в сообщении.