Թշնամու կրակոցից հայ զինծառայող է վիրավորվել, ինչպես նաեւ շտապօգնության բուժակը 05/17/2023 17:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 17-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող:«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Այնուհետև Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորում է ստացել նաեւ բուժակը:
Պաշտպանության նախարարությունը վիրավորում ստացած զինծառայողի և բուժակի առողջական վիճակի մասին լրացուցիչ կհայտնի:

ВС Азербайджана вновь открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике: ранены военнослужащий и фельдшер скорой помощи 05/17/2023 17:22 | Лента новостей
ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в направлении села Сотк Гегаркуникской области РА. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"17 мая около 16:15 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в направлении Сотка, в результате чего получил ранение военнослужащий Минобороны РА", - говорится в сообщении.
О состоянии здоровья раненого военнослужащего и фельдшера Минобороны Армении проинформирует дополнительно.