Բայրամովը հայտարարել է, թե Երեւանի ու Բաքվի միջեւ բանակցություններում կա դրական դինամիկա (տեսանյութ) 05/19/2023   12:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվայում սկսվել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյրուն Բայրամովի ու ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ Բայրամովը հանդիպմանը նշել է, թե Երեւանի ու Բաքվի միջեւ բանակցային գործընթացում դրական դինամիկա կա։
Նշենք, որ Մոսկվա է մեկնել նաեւ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։ Նախատեսվում է, որ նա եւս երկկողմ հանդիպում կունենա Լաովրովի հետ, որին կհաջորդի արդեն եռակողմ հանդիպումը՝ Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ։
15:33 05/05/2023  |  ՔաղաքականՉավուշօղլուն և Բայրամովը քննարկել են Միրզոյանի հետ վաշինգտոնյան բանակցությունները

Глава МИД Азербайджана заявил, что в переговорах с Арменией наметилась позитивная динамика 05/19/2023   12:44  |  Лента новостей
В переговорном процессе между Арменией и Азербайджаном наметилась позитивная динамика. Об этом заявил в пятницу министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на встрече с главой МИД РФ Лавровым, имея в виду достаточно тесные контакты в мае.
Напомним, в Москву также прибыл  министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян. 19 мая в столице РФ состоится очередной раунд обсуждений по урегулированию отношений между Арменией и Азербайджаном.
Намечена двусторонняя встреча с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым, а также трехсторонняя встреча глав МИД Армении, России и Азербайджана.