Ռուսաստանը շահագրգռված է Հայաստանի հետ առևտրատնտեսական համագործակցության խթանմամբ 05/19/2023   15:19  |  Քաղաքական
Ռուսաստանը շահագրգռված է Հայաստանի հետ առևտրատնտեսական համագործակցության խթանմամբ։ Այս մասին այսօր  Մոսկվայում Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Մենք շահագրգռված ենք շարունակել առաջ մղել մեր ղեկավարների միջև բոլոր պայմանավորվածությունները. առաջին հերթին՝ առևտրատնտեսական համագործակցությունը, որը դարձել է ռուս-հայկական հարաբերությունների իրական լոկոմոտիվը: Կարծում եմ կշոշափենք հարցեր, որոնք առնչվում են ՀԱՊԿ-ի, ԵԱՏՄ-ի և ԱՊՀ-ի ինտեգրացիոն ասոցիացիաների շրջանակներում փոխգործակցությունը»,- ասել է Սերգեյ Լավրովը։
22:37 17/05/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանը Ռուսաստանին առաջարկել է համագործակցել տասը նավթագազային հանքավայրերի շուրջ
21:37 17/05/2023  |  Միջազգային լրահոսGeorgian Airways-ը չեղարկել Է Թբիլիսիից Մոսկվա բոլոր տարանցիկ չվերթները Երևանով
12:53 17/05/2023  |  ՔաղաքականՀայաստանը կշահեր՝ ՀԱՊԿ առաքելությունն իր տարածքում տեղակայելով. Լավրով
12:14 17/05/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ն Երևանին խորհուրդ է տալիս արտաքսել ռուսական բազան. Լավրով
20:04 16/05/2023  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի ՀԳՎ ղեկավարը հայտարարել է հայտնի ռուսների սպանությունների մեջ Կիեւի մասնակցության մասին

Лавров: Россия заинтересована в продвижении торгово-экономического взаимодействия с Арменией 05/19/2023   14:10  |  Экономика
Россия заинтересована в продвижении торгово-экономического взаимодействия с Арменией, заявил в пятницу министр иностранных дел России Сергей Лавров на встрече с главой МИД Армении Араратом Мирзояном в Москве.
"Заинтересованы в том, что продолжать продвигать вперед все договоренности между нашими руководителями: прежде всего, торгово-экономическое сотрудничество, ставшее настоящим локомотивом российско-армянских связей. Думаю, что коснемся вопросов нашего взаимодействия в рамках интеграционных объединений ОДКБ, ЕАЭС и СНГ", - сказал Сергей Лавров.