Գիշերը տիկին Գայանեին Էրեբունի ԲԿ-ից տեղափոխել են ձերբակալվածներին պահելու վայր. այսօր նախատեսվում է նրա առերեսումը Աշոտ Փաշինյանի հետ. Մելիքյան 05/18/2023   10:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ գիշերվա հազարին տիկին Գայանեին Էրեբունի ԲԿ-ից տեղափոխել են ՁՊՎ՝ ձերբակալվածներին պահելու վայր։ Տեղափոխել են՝ հիվանդանոցի բազմաթիվ մուտքերից մեկով, որի առջև այդ պահին մարդիկ չեն եղել։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Այսօր նախատեսվում է տիկին Գայանեի առերեսումը Աշոտ Փ.-ի հետ, որը պնդում է, թե տիկին Գայանեն իրեն առևանգել է։
ՀԳ. «Անհայտ» ճանապարհով ՀԺ-ի տրամադրության տակ հայտնված «հայտնի» տեսագրությունը դիտած մարդկանց ուշադրությունն եմ հրավիրում այն հանգամանքին, որ մեքենայում այդ պահին եղել են միայն երկու անձ՝ տիկին Գայանեն (վարորդ) և Աշոտ Փ.-ն (ուղևոր): Վերջինս պնդում է, որ այդ պահին ինքն առևանգված է եղել»,-գրել է նա։
00:27 18/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհված զինծառայողի մայրը կարող է 72 ժամ մնալ անազատության մեջ, որից հետո կարող են նաև կալանավորման հարց բարձրացնել․ Իրավապաշտպան
19:46 17/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Փաշինյանին իբրև առևանգելու գործով ձերբակալվել է 4 ծնող. Մելիքյան (տեսանյութ)
19:21 17/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպես է ոստիկանությունը ձերբակալում զոհված զինծառայողների ծնողներին (տեսանյութ)
18:18 17/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԻրավիճակը Շենգավիթի ոստիկանության մոտ լարվում է. Ռուբեն Մելիքյան
17:16 17/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալված ծնողներին տարել են Շենգավիթի քննչական. Ռուբեն Մելիքյան
16:45 17/05/2023  |  ՔաղաքականՄուրադ Փափազյանի նկատմամբ այս ապօրինությունը, բնականաբար, քաղաքական հարց է. ներկայիս իշխանության թուրք-ադրբեջանական գործընկերներին սա նվեր էր. փաստաբան
21:53 16/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսահոգի Արմեն Գրիգորյանի գործով այսօրվա դատական նիստը ծանր մտորումների առիթ դարձավ. Ռուբեն Մելիքյան
21:42 11/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶորակցությունս՝ անվանի լրագրողին, ամոթանքս՝ անվանի Ավինյանին․ Ռուբեն Մելիքյան
17:19 27/04/2023  |  ՄեկնաբանությունՀասցեատիրոջ երեսին «դավաճան» գոչելու համար Սամվել Վարդանյանին մեկուկես ժամով ձերբակալելու որոշումը բողոքարկեցինք. Մելիքյան
15:30 27/04/2023  |  Մեկնաբանություն«Պատմության ուսուցչի» գործով վերաքննիչ դատարանը արդարացրեց ուսուցչին

Очная ставка матери погибшего военнослужащего с сыном Пашиняна запланирована на сегодня - Меликян 05/18/2023   10:37  |  Лента новостей
Гаяне Акопян, мать погибшего военнослужащего Жоры Мартиросяна, поздно ночью перевели из больницы в изолятор. Об этом сообщил правозащитник Рубен Меликян на своей странице в Facebook.
"Минувшей ночью госпожу Гаяне из медцентра "Эребуни" перевели в место содержания задержанных(МСЗ). Ее вывели через один из выходов, возле которого на тот момент никого не было", - написал Меликян.
Он сообщил, что очная ставка госпожи Гаяне с сыном премьер-министра Армении Ашотом Пашиняном запланирована на сегодня.
"Обращаю внимание людей, просмотревших известную запись, оказавшуюся в распоряжении "АЖ" неизвестным путем, на то обстоятельство, что в машине на тот момент находились только двое – госпожа Гаяне(водитель) и Ашот П.(пассажир). Последний утверждает, что на тот момент был похищен", - добавил в качестве постскриптума правозащитник.
14:40 03/04/2023  |  Лента новостейВ Полиции не получали заявлений о нападении на сына Пашиняна
12:34 03/04/2023  |  КомментарийСпикер парламента Армении сообщил о нападении на сына Пашиняна
14:12 07/07/2022  |  Лента новостейАшот Пашинян больше не учиться в Госакадемии художеств Армении - Tert.am