Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Մալթային վարչապետին 05/17/2023   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Եվրոպայի խորհրդի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Մալթայի վարչապետ Ռոբերտ Աբելայի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և կարևորել միջազգային հանրության շարունակական ու հետևողական արձագանքը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և Մալթայի միջև հարաբերությունների զարգացման ու առևտրատնտեսական կապերի խորացման շուրջ:
17:56 15/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊատժամիջոցները ՀՀ կարմիր գիծն են և դա շատ հստակ ասում ենք Ռուսաստանին․ վարչապետ
15:56 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունը հովանավորում է ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ ոտնձգություններն ու սահմանապահներին տրվող ապօրինի հրամանները՞

Пашинян обсудил с премьером Мальты углубление торгово-экономических связей 05/17/2023   17:45  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на полях 4-го саммита Совета Европы провел встречу с премьер-министром Мальты Робертом Абелой. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Собеседники обсудили представляющие взаимный интерес различные вопросы.
Премьер-министр Пашинян представил ситуацию, которая возникла в результате гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе из-за незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, и подчеркнул важность продолжительной и последовательной реакции международного сообщества.
Состоялся также обмен мыслями о развитии отношений между Арменией и Мальтой и углублении торгово-экономических связей.